Що потрібно зробити на городі та в саду в листопаді?
Незважаючи на те, що у листопаді вже досить холодно та похмуро, а за вікном часто йдуть дощі, робота у саду та на городі не припиняється. Звичайно, справ не так багато, як, наприклад, у вересні, проте старанному господареві буде чим зайнятися. Потрібно обрізати та побілити дерева, накрити рослини на зиму, здійснити осінній полив та зробити чимало іншого.
Побілка дерев
Стовбури дерев потрібно білити не тільки навесні, але й восени. Гашене вапно, яке використовується для цієї процедури, дезінфікує поверхню, захищає її від грибка та шкідників. Також побілка є гарною профілактикою розтріскування кори на морозі, що нерідко трапляється внаслідок різкої зміни температур. Перед тим, як білити стовбур, обробіть його розчином мідного купоросу. Цей фунгіцид, що є доступним в каталозі нашого магазину, також можна додати у суміш, якою ви білите дерева.
Якщо ваш сад знаходиться у місцевості, де багато зайців та інших тварин, стовбур потрібно захистити також і від них. Для цього його нижню частину обмотують старим ганчірʼям, колготками або гілками хвої.
Осіння обрізка дерев
До того, як наступили морози, потрібно провести обрізку дерев. Цю процедуру часто відкладають на весну, але у регіонах з теплим чи помірним кліматом її цілком можна провести і на початку листопада. Під час обрізки видаляють всі старі та сухі гілки, а також проріджують та злегка формують крону. Крім того, восени слід видалити так звану кореневу поросль біля дерев. Найчастіше вона утворюється навколо сливи, бузку, яблуні, вишні.
Вологозарядний полив
Щоб забезпечити деревам та кущам необхідний запас вологи на всю зиму, у листопаді проводиться так званий вологозарядний полив. Він захищає рослини від морозу, а також допомагає боротись із шкідниками, які живуть у землі.
Полив дерев восени повинен бути доволі глибоким і робиться з розрахунку 50 л на 1 кв.м. Вказану кількість вносять не всю відразу, а поступово за декілька етапів. У молодих саджанців віком до 5 років поливають все пристовбурове коло, а в дорослих дерев — лише його межу, на якій знаходиться велика кількість корінців, що швидко всотують всю рідину.
Мульчування полуниці
Якщо взимку буде мало снігу і сильний мороз, то полуниця може постраждати. Саме тому ще до приходу холодів її рекомендовано мульчувати. Для цього найчастіше використовують природні матеріали, наприклад, солому. Полуницю мульчують приблизно на 5 см, а зверху також кладуть великі гілки (наприклад ті, що залишились після обрізки дерев), які добре затримують сніг.
Укриття теплолюбних рослин
Троянди, виноград, гортензії та інші теплолюбні культури погано переносять сильний холод, тому перед морозами їх рекомендовано вкрити. Найпростіший спосіб — це пригнути та присипати землею. Також можна спорудити каркасну конструкцію, використавши для неї хвою, листя або спеціальні теплоізоляційні матеріали.
Посів овочів на зиму
Щоб позбавити себе клопотів навесні, деякі культури можна посіяти на зиму. Мова йде про буряк, моркву, петрушку, кріп, шпинат. Вони добре переносять холод та радують гарним урожаєм на наступний рік. Також у листопаді традиційно садять цибулю-сіянку та озимий часник.
Осіннє обприскування саду від шкідників
Позбавитись захворювань та шкідників у саду можна з допомогою осіннього обприскування дерев. Воно проводиться після збору врожаю та перед настанням морозів. Дуже важливо обробити все дерево від стовбура до найменших гілочок, саме тому для процедури рекомендовано використовувати бензиновий або електричний обприскувач. Що стосується препаратів, то найчастіше обирають мідний купорос, залізний купорос, Карбамід. Всі ці препарати, а також інші засоби захисту рослин ви можете купити у нас в магазині https://klioma-servise.in.ua/ua/g6137941-sredstva-zaschity-rastenij. Ми пропонуємо лише якісний та перевірений товар по доступній ціні.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.