Як правильно зберігати яблука взимку?
Що може бути смачнішим, ніж яблука, вирощені у власному саду? Якщо ви зібрали гарний урожай, то ці фрукти можуть потішити вас своїм смаком та вітамінним складом аж до самої весни. Проте нерідко буває так, що яблука швидко псуються та гниють. Пропонуємо дізнатись причини того, чому так відбувається, та спробувати попередити подібний розвиток подій.
Вибираємо правильні сорти яблук
Щоб яблука добре зберігались, потрібно вибрати правильні сорти. Найкращий вибір — це пізньозимові сорти, а саме: Ренет Симиренка, Північний синам, Спартан, Айдаред та ін. Яблука цих сортів зберігаються дуже довго — практично всю весну аж до літа. Також хорошим вибором будуть зимові сорти яблук — Флоріна, Джонатан, Ред Делішес та інші, які лежать зазвичай до березня. Придбати саджанці яблунь, в тому числі зимових та пізньозимових, ви можете у нас на сайті. До вашої уваги величезний вибір, висока якість та свіжість товару.
Як та коли збирати урожай яблук, щоб він довго зберігався?
Зимові сорти яблук збирають, як правило, в кінці вересня — на початку жовтня. Важливо, щоб вони не були повністю стиглими, адже дозріти плоди повинні саме під час зберігання. Зривати яблука з дерева бажано руками, якомога акуратніше, щоб не пошкодити плодоніжку. Ні в якому випадку не можна кидати плоди у ящик, інакше від удару пошкодиться мʼякоть. Щоб вони зберігались добре, важливо проводити процедуру збору у суху погоду.
В чому найкраще зберігати яблука?
Ідеальним варіантом тари для зберігання яблук у зимовий період вважаються деревʼяні ящики, які мають отвори для провітрювання. Проте, якщо у вас є пластмасові чи навіть картонні ящики, вони теж згодяться.
Щоб запобігти появі гнилі та зменшити втрату вологи плодами, яблука у ящиках рекомендовано пересипати піском, соломою або тирсою. Важливо, щоб самі ящики, а також матеріал для пересипки, були ідеально чистими та сухими. Також яблука можна обгорнути папером. Але якщо їх багато, то це займе у вас чимало часу.
Складаючи яблука у ящики, відбирайте лише здорові плоди з чистою шкіркою без плям та інших пошкоджень. Також бажано сортувати їх по розміру і сорту. У ящику може лежати кілька шарів яблук, проте краще, щоб їх не було більше пʼяти.
Місце для зберігання яблук
Погріб вважається найкращим місцем для довготривалого зберігання яблук. Проте важливо враховувати показники температури та вологості, які, напевно, найбільше впливають на те, як довго пролежать плоди. Так, бажана температура повинна коливатись у проміжку +1-+4 градуси, а вологість не перевищувати 70-80%. Якщо у приміщенні вологість буде занадто висока, то яблука вкриються крапельками води і почнуть псуватись. Надмірний холод чи, навпаки, тепло теж впливають на яблука негативно. Окрім того, важливо, щоб у погріб не потрапляло пряме сонячне світло і була хороша вентиляція.
Якщо ви зберігаєте яблука у погребі, то логічно, що там можуть бути присутні і інші овочі. Проте спеціалісти рекомендують відокремити їх один від одного. Справа в тому, що яблука швидко всотують інші запахи, особливо, квашеної капусти і картоплі. Крім того, при тривалому зберіганні ці фрукти починають виділяти багато етилену. Дана речовина негативно впливає на коренеплоди і капусту та може спричинити їх швидке псування.
Окрім погребу, яблука можна зберігати також і на лоджії, балконі чи навіть в холодильнику. Головне — дотримуватись правильного температурного режиму. Також важливо час від часу переглядати запаси та відбирати яблука, які почали псуватись. В іншому випадку вони зможуть заразити своїх “побратимів”, а ви втратите значну частину урожаю.
- Розкажемо, як розпочати бізнес по вирощуванні обліпихи. Розглянемо, плюси та мінуси бізнесу “на обліписі”, який сорт обліпихи вибрати для промислового вирощування, які технологічні особливості вирощування обліпихи, а також, скільки потрібно інвестувати в бізнес та на який дохід можна розраховувати.
- Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.