Як доглядати за хвойними взимку?
Декоративні хвойні дерева та кущі стають з кожним днем все популярнішими серед власників дач та заміських будинків. Вони виглядають дуже ефектно та тішать красивими зеленими гілочками у будь-яку пору року. Однак слід памʼятати, що хвойні потребують догляду цілий рік. Не є виключенням і зима. Хоча морози, як правило, хвойним не страшні, проте вони можуть постраждати від багатьох інших погодних негараздів. Пропонуємо зʼясувати, з якими проблемами можна зіткнутись узимку та як їх вирішити.
Захищаємо хвойні під час снігопаду
Під час снігопаду, коли випадає значна кількість опадів, на гілках хвойних затримується чимало снігу. Якщо він мокрий та важкий, то під його вагою вони можуть легко зламатись. Це особливо небезпечно для молодих рослин. Тому, якщо ви помітили, що на гілках лежить сніг, обовʼязково струсіть його.
Щоб попередити пошкодження дерева або куща від снігу, на початку зими його можна обвʼязати мотузкою чи сіткою. При цьому важливо не притискати гілочки занадто щільно, бо це може стати причиною впрівання рослини. Щоб запобігти подібній ситуації, можна над деревом спорудити каркас із палок чи інших підручних матеріалів, а уже на нього помістити укриття. Якщо ж у вас на ділянці ростуть молоді хвойні, посаджені на штамбі, то для їхнього зміцнення, варто зробити розтяжку.
Сонячний опік хвойних: як захиститись від нього взимку?
Дуже часто зими бувають сніжними та сонячними, а це значить, що у хвойних підвищується ризик отримати сонячний опік. Він супроводжується пожовтінням та обсипанням хвої та дуже псує зовнішній вид дерева чи куща. У такому випадку хвойні рекомендовано вкрити. Для цього можна використати згаданий вище спанбонд або ж легку мішковину. Укриття захистить не тільки від шкідливого ультрафіолету, але й від вітрів, які дуже часто трапляються у лютому-березні.
Якщо ви не встигли захистити рослину і сонячний опік все ж зʼявився, то дерево рекомендують полити теплою водою. Але робити це можна тільки тоді, коли на вулиці відлига і плюсова температура. До речі, надмірне та тривале потепління взимку теж шкодить хвойним, адже воно може призвести до випрівання. Зазвичай пошкоджені гілочки видаляють навесні, а після цього обробляють дерево фунгіцидом. Проте якщо взимку встановилось стійке потепління, то зробити вказані процедури можна відразу.
Догляд за хвойними у горщиках
Якщо у вас є хвойні, які ростуть у горщиках, то їм необхідний спеціальний догляд. Вони не зможуть перезимувати на вулиці, але й у квартирі чи будинку їм буде занадто “жарко”. Оптимальною температурою для хвойних у горшках є 7-12 градусів. Саме по цій причині горщики з рослинами найкраще тримати на лоджії або на закритому балконі. Сюди їх слід перенести, коли на вулиці встановиться температура +5 °C. При цьому важливо захистити рослини від прямих сонячних променів. Якщо балкон чи лоджія розташовані з південної сторони, то тоді вікно потрібно зашторити або ж накрити саму рослину. Також варто потурбуватись про хорошу вентиляцію, оскільки без доступу свіжого повітря хвойні теж страждають.
Правильний догляд за хвойними — це запорука їх активного росту та красивого вигляду. Такі декоративні кущі та дерева чудово прикрашають будь-яке подвірʼя чи сад. Якщо ви плануєте посадити ялівець, ялину, тую чи будь-якого іншого представника хвойних, запрошуємо вас ознайомитись з каталогом нашого інтернет-магазину. Тут ви зможете придбати будь-який саджанець за помірною ціною та з доставкою по Україні.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.