Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4506 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості вирощування годжі

Особливості вирощування годжі

Про ягоди годжі сьогодні не чув лише лінивий. Вони уже кілька років підряд вважаються одним із найкорисніших продуктів. Перш за все ягоди годжі цінуються завдяки високому вмісту вітамінів та антиоксидантів. Також помічено, що вони сприяють активізації обміну речовин та схудненню. Придбати ягоди годжі можна у більшості великих супермаркетів та у магазинах здорового харчування. Проте виростити їх можна і у себе дома. Щоб зробити це, важливо знати деякі нюанси, що стосуються самої посадки та догляду.

Основні відомості про годжі

Годжі, дереза звичайна, нінся гоуці — рослина, яка плодоносить знаменитими червоними ягідками, має багато назв. Вона належить до родини Пасльонових і являє собою невисокий кущ (приблизно 3 м в висоту), вкритий сизувато-зеленими листочками. Годжі дуже розлогий — його крона сягає 6 м в діаметрі.

Дереза цвіте влітку і тішить усіх довкола невеличкими пурпуровими, рожевими або фіолетовими квітами. У перші кілька років вона не плодоносить, а уже після цього на дереві після цвітіння зʼявляются подовгасті ягоди червоного або помаранчевого відтінку.

Як посадити годжі?

Якщо у вас в саду поки що немає кущів годжі, то найкращим варіантом буде придбати один або кілька саджанців. Зробити це ви можете у нашому магазині. До вашої уваги свіжі та якісні саджанці годжі різних сортів:

  • Делікат;
  • Світ;
  • Біг;
  • Гірський та ін.

Дуже важливо, щоб вибраний саджанець підходив для нашого клімату, тобто, щоб був достатньо морозостійким. Посадку годжі найкраще здійснювати навесні у березні-квітні, або ж восени у вересні-листопаді. Для цього за кілька днів о самої процедури потрібно підготувати ямку. Вона повинна мати розміри приблизно 50×50×50 см. Якщо ви садите кілька кущів, то мінімальна відстань між саджанцями — 2 м.

На дно ямки рекомендовано дати шар піску. Також потрібно удобрити грунт Для цього найкраще підходить 150 г суперфосфату і одна склянка деревної золи. Для активного росту рослини можна також внести трохи перегною. Після посадки саджанець потрібно полити, а пристовбурні кільця рекомендовано замульчувати торфом.

Особливості догляду

Кущі годжі дуже невибагливі у догляді. Все що їм потрібно — це регулярне удобрення та полив. При цьому вони без проблем переносять несильну засуху. Також годжі стійкий до хвороб та шкідників. Єдине, що може пошкодити рослині — це дуже сильний мороз. Але практично всі сорти чудово витримують температуру до -15, а деякі навіть до -30 градусів. Проте, якщо у вашому регіоні зими дуже суворі, то ви можете посадити годжі у горщику та тримати його у приміщенні в холодну пору року.

Кущі годжі рекомендовано регулярно обрізати. У перші роки потрібно залишити близько 5 найміцніших пагонів, які і будуть становити основу. Обрізку найкраще проводити навесні — з березня по жовтень.

Збір ягід

Збір ягід годжі відбувається з травня по жовтень в залежності від регіону. Основним орієнтиром є стиглість плодів: вони повинні отримати насичений червоний чи оранжевий відтінок. Також характерною ознакою є те, що шкірка ягід годжі починає злегка відділятись від м'якоті.

Сік ягід подразнює шкіру рук та може спричинити дерматит, тому вручну їх зривати не рекомендовано. Оптимальний варіант — це розстелити під кущем тканину і збивати ягоди спеціальною палкою.

Зазвичай ягоди годжі у сирому вигляді не вживають. Спочатку їх висушують природним методом, а потім відділяють плодоніжки. Сушені ягоди можна додавати у будь-які страви, або просто ласувати ними, як і іншими сухофруктами. Вони мають приємний кисло-солодкий смак, тому подобаються майже усім людям.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner