Як правильно зберігати компост взимку?
Сьогодні практичні всі власники дач та присадибних ділянок займаються компостуванням. Таким чином вони вирішують проблему відходів у найбільш раціональний та екологічний спосіб. Компост ідеально підходить у якості органічного добрива, тому на господарстві для нього обовʼязково знайдеться застосування. Проте господарів часто непокоїть питання відносно того, як саме потрібно зберігати його в зимовий період. Низькі температури, снігопади та висока вологість — це привід для додаткових заходів чи для компосту вони не страшні? Спробуємо дізнатись, детально вивчивши всі подробиці цього питання.
Чому мороз шкідливий для компосту?
Щоб всі процеси в компості відбувались правильно, необхідне тепло. Під час сильного морозу корисні бактерії гинуть, а ось шкідливі, навпаки, отримують можливість більш активно розмножуватись. Окрім того, взимку компост може банально замерзнути, що теж негативно позначається на його властивостях. Саме тому мороз є шкідливим для компосту і його дію потрібно мінімізувати.
Підготовка компосту до зими
Якщо компосту у вас не багато, то найкраще буде зберігати його у бочці, у якій обовʼязково повинні бути отвори. Проте більшість людей тримає компост на купах, а тому перемістити його в будь-яке інше місце буде нелегко. Правда, й робити цього не потрібно, адже за допомогою деяких хитрощів йому можна забезпечити оптимальні умови зберігання.
- Обробіть компостну купу фунгіцидом. Бажано, аби препарат мав натуральний склад. Придбати подібний засіб та отримати його з доставкою ви можете у нашому магазині. Фунгіцид захистить від грибка та буде сприяти активації потрібних бактерій. Також можна додати в компостну купу спеціальне біологічне добриво, яке теж допомагає відходам швидше перетворитись на корисне добриво.
- Зверху на компост висипте трохи землі або гною. Такий додатковий шар буде не тільки сприяти кращому перегниванню, але й забезпечить посилений захист.
- Накрийте компостну купу. Це обовʼязкова процедура, але важливо використати правильний матеріал. Наприклад, поліпропіленова плівка для цієї процедури не підходить, адже вона перешкоджає нормальному доступу кисню та вологи. Найкращим рішенням у даній ситуації буде використати нетканий матеріал, наприклад, спанбонд. Він надійно захищає від низьких температур, але при цьому має хорошу повітропроникність. Взимку накриту купу також додатково можна присипати товстим шаром снігу.
Що не варто робити з компостом взимку?
Багато хто вирішує не чекати весни, та висипає компост прямо на грядки ще до холодів. Так робити категорично не можна, адже відходи можуть привабити гризунів та інших тварин. Також не рекомендовано зберігати компост у пакетах. Окрім появи неприємного запаху, це не принесе ніякої користі.
Весною, коли потепліло, компостну купу можна відкрити. По зовнішньому вигляду її вмісту ви зможете визначити, чи з компостом все гаразд. В ідеалі має розсипчасту структуру і темно-коричневий колір, а його аромат нагадує запах землі. Такий компост без проблем пережив зимові морози, а це значить, що ви сміливо можете використовувати його як добриво у своєму саду чи городі.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.