Особливості догляду за виноградом взимку
Зимовий період — непросте випробування для садових культур. Особливо таких теплолюбних, як виноград. Уже в кінці листопада він переходить у стан спокою, в якому залишатиметься аж до самої весни. Проте навіть узимку виноград потребує вашої пильної уваги, особливо якщо погода видалась морозною та сніжною.
Які біологічні процеси відбуваються з виноградом у холодну пору року?
Поки ще не настали стійкі морози виноград впадає у своєрідну “зимову сплячку”. Проте він не завмирає повністю, адже усередині його пагонів продовжуються різноманітні біохімічні процеси, повʼязані з метаболізмом у тканинах. Звичайно, вони проходять у набагато спокійнішому ритмі, ніж завжди, тому, навіть якщо зʼявились бруньки, то розвиватись вони не будуть.
Коли температура повітря опускається нижче -2 градусів, то у лозах винограду починається так званий процес зневоднення. Саме завдяки йому рослина захищає свої клітини від замерзання. Вкрай важливо, щоб надалі температура опускалась поступово.
Якщо перепади дуже різкі, то виноград не встигає підготуватись, що може призвести до його замерзання і навіть загибелі. Причому однаково шкідливим є як різке похолодання, так і відлига. Тому господарю важливо слідкувати за погодою та вчасно вживати необхідні заходи.
Як захистити виноград узимку?
У нашому регіоні зими зазвичай холодні, тому виноград прийнято вкривати. Для цього найчастіше використовується метод, відомий як повне укриття або повітряно-сухий метод. Цей варіант передбачає, що лозу пригинають до землі, прикопують, а зверху встановлюють шатро із плівки чи інших матеріалів.
У тому випадку, якщо взимку різко потепліло, виноград може впріти, і це стане причиною грибка. Саме тому слід потурбуватись про хорошу вентиляцію. Для цього у нижній частині конструкції встановлюють вентиляційні отвори у вигляді обрізаних пластмасових пляшок. Коли на вулиці теплішає, то накриття просто потрібно підняти з торців, щоб повітря вільно потрапляло у ці отвори. Проте якщо використовувати сучасні покривні матеріали, такі як спанбонд, то необхідність в цьому відпадає, адже вони самі чудово пропускають повітря.
Хоча відлиги взимку — поширене явище, значно вищим є ризик сильних морозів. Якщо у прогнозі погоди вказано зниження температури в найближчі дні, потурбуйтесь про те, щоб додатково вкрити виноград. Це особливо важливо, якщо він молодий.
Також нагадуємо, що купити якісні саджанці винограду можна у на на сайті у розділі https://klioma-servise.in.ua/ua/g2608138-sazhentsy-vinograda
Дуже добре, коли сильні морози супроводжуються снігопадами, адже сніг є чудовим природним утеплювачем. Проте, щоб він вкрив виноград правильно, потрібно провести снігозатримання. Для цього виноград накривають природними матеріалами: соломою, хвоєю, тирсою, як здатні затримати опади у вигляді снігу. Але сильний вітер може розкидати їх, тому інколи необхідне додаткове укріплення. Найкращий варіант — це захисні щити розміром 1,5х1,5 м, які затримують сніг. Їх встановлюють у ряди на відстані приблизно 1, 5 м і прикріплюють до шпалери.
Щити можуть бути виготовлені не тільки з дерева, а й з хмизу чи лози. Такі конструкції чудово затримують сніг, а він, як відомо, не тільки зігріває у мороз, але й перешкоджає перегріванню під час відлиги. Окрім того, велика кількість снігу навесні забезпечить виноград необхідною йому вологою і додатковий полив не знадобиться.
Щоб вам не потрібно було кожного року встановлювати снігозатримуючі щити, хорошим рішенням буде посадка дерев чи кущів, які будуть виконувати роль захисних смуг. Також для цієї мети можна посадити морозостійкий сорт винограду, який не потребує накриття на зиму.
- Проаналізуємо, які секрети успішного вирощування гортензії. Розкажемо, коли найкращий час для посадки гортензії, які особливості осінньої посадки гортензії, а також, які основні правила догляду за гортензією.
- Розглянемо, які гербіциди є надійними рятівниками урожаю від бурʼянів. Розкажемо, які бувають види гербіцидів за певними критеріями, як правильно вибрати гербіцид, а також, які загальні рекомендації щодо застосування гербіцидів.