Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Вирощування перцю в домашніх умовах, рекомендації

Вирощування перцю в домашніх умовах, рекомендації

У квартирі чи будинку можна вирощувати чимало різноманітних овочів. І один із них — це кімнатний перець. Ця рослина спеціально створена для вирощування в домашніх умовах, тому дає гарний урожай в будь-яку пору року.

 

Вибір сорту

Сьогодні на ринку є чимало сортів кімнатного перцю:

  • Український жовтий;
  • Салют;
  • Вогник;
  • Магістр;
  • Пікова Дама та ін.

Посів розсади перцю, коли сіяти перець на розсаду?

Вони бувають ранньостиглими, середньостиглими та пізніми. Також можуть відрізнятись за розміром куща. Проте, якщо ви плануєте вживати перець в їжу, найважливішими є його смакові якості. Особливо варто врахувати, що певні сорти можуть бути досить гострими.

Як сіяти перець?

Для вирощування розсади кімнатного перцю найкраще підходять довгі прямокутні контейнери, пластикові стаканчики або касети для розсади,  які Ви можете у нас в магазині. У них зручно сіяти насіння рядами, а також при необхідності розпушувати землю.

Для посадки потрібно підготувати грунт. Найпростіший варіант — це взяти універсальну магазинну суміш та розбавити її 30% піску. Шар грунту повинен бути не нижче, ніж 4 см у висоту.

Перед безпосередньою висадкою насіння робимо невеличкі рядки. Відстань між ними повинна становити приблизно 3, 5 см. Насіння рівномірно засипаємо у рівчаки глибиною 1 см та присипаємо зверху землею. Також поверх землі їх можна присипати піском для профілактики захворювань, але важливо, щоб він попередньо був прожарений. Оптимальна відстань між насінинами — 1 см.

посів насіння перцю, вирощування розсади перцю

Свіжо посіяне насіння рекомендовано полити слабким розчином марганцовки. Ящик потрібно накрити плівкою і помістити в тепле приміщення. Важливо, щоб воно добре освітлювалось, тому при необхідності використовуйте лампи штучного освітлення. Розсаду потрібно час від часу зволожувати. Якщо грунт твердий, то також його можна легенько розрихлювати.

Коли пересаджувати перці?

Розсаду, яка виросла у ящику, потрібно пересадити. Найкраще для цього використовувати окремі горшки для кожної рослинки. Справа в тому, що якщо садити їх разом, то вони будуть перешкоджати правильному росту одна одної. Для початку підійдуть горшки на 100 мл, але потрібно бути готовим до того, що з ростом перцю, його треба буде пересадити ще 1-2 рази у більшу посудину.

перець, посів розсади, вирощування перцю, розсада перцю посів

Пересадка розсади кімнатного перцю проводиться, коли у неї зʼявилось 4 справжніх листка. Процедуру слід проводити максимально акуратно, аби не пошкодити стебло чи корінь.

Догляд за кімнатним перцем

Приблизно через місяць у перцю зʼявляється перший цвіт. Він швидше за все облетить, оскільки є “пустим”. Проте лякатись цього не варто. Оскільки сорти кімнатного перцю є самозапилюваними, то надалі на місці цвіту обовʼязково зʼявиться завʼязь та плоди. Якісні касети для вирощування рохсад перцю можна замовити у нашому каталозі.

Кімнатному перцю перш за все потрібно багато світла. Тому тримати горщик з рослиною краще на підвіконні з сонячної сторони. Проте на балконі сонце може бути занадто активним, і через це рослина ризикує отримати опік, тому за вказаним моментом варто слідкувати. А ось в тіні перець погано росте і значно гірше цвіте, тому на хороший урожай очікувати не варто.

Також необхідно регулярно поливати та обприскувати перець, адже він погано переносить посуху. Для покращення росту рекомендовано вносити спеціальні добрива для томатів та перцю. Кімнатний перець — це також декоративна рослина, тому ви можете формувати його, обрізаючи та надаючи бажаної форми.

У міру достигання плодів кімнатного перцю, їх потрібно збирати. Плодоносити він може багато разів, проте на зиму йому краще дати відпочити. Для цього рослину обрізають приблизно на третину і зменшують поливи. Внесення добрив в цей період варто припинити і відновити аж у березні.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner