Методи боротьби з павутинним кліщем на трояндах
Троянди, особливо ті, що вирощуються в домашніх умовах, дуже часто страждають від павутинного кліща. Цей шкідник здатен значно погіршити стан рослини, що в свою чергу позначається на її цвітінні та зовнішньому вигляді загалом. На щастя, з павутинним кліщем можна та треба боротись. Важливо вчасно виявити проблему та усунути її за допомогою ефективних методів та препаратів.
Що таке павутинний кліщ, і які признаки ураження троянди?
Павутинний кліщ — це дуже маленький, практично мікроскопічний павучок, який живе на рослинах. Він обплітає їх павутиною, а сам при цьому живиться соком листя, стебла чи квітів. Павутинний кліщ може мати різне забарвлення в залежності від конкретного виду. Проте, якщо говорити саме про троянди, то вони найчастіше страждають від звичайного павутинного кліща. Цей шкідник живе не більше 23-28 днів, проте за цей час самиця встигає відкласти, як мінімум, сотню яєць, тому кліщ дуже швидко "окуповує" всю рослину. Але найбільша проблема в тому, що цей шкідник вражає і інші культури, які знаходяться поруч.
Павутинний кліщ зустрічається практично на будь-якій рослинності. Але особливо він дошкуляє вазонам та, зокрема, домашній троянді. Про те, що вона заразилась павутинним кліщем, свідчить ряд характерних признаків:
- Поява тонкої павутини (спочатку на верхівці, а потім й на інших частинах рослини).
- Білі плями на листках.
- Пожовтіння та скручування листочків.
- Поганий ріст бутонів.
Заражена павутинним кліщем троянда, особливо, якщо вона молода, може досить швидко всохнути. Тому при появі вищевказаних симптомів потрібно вжити невідкладних заходів.
Як позбутися павутинного кліща на трояндах?
Якщо Ви виявили павутинного кліща на трояндах, діяти потрібно негайно. Насамперед видаліть пошкоджені елементи та зберіть листя, яке опало. На них може бути кліщ або його яйця, а також інші шкідники, тому важливо все добре очистити.
Щоб бути впевненим у тому, що з павутинним кліщем покінчено, використовуйте спеціальні засоби. Гарний варіант — препарат Актеллік та Вертимек. Він практично не залишає кліщам шансів, але сам по собі є доволі токсичним. Тому, працювати з ним потрібно у рукавичках та у добре провітрюваному приміщенні. Також хорошим ефектом володіють і інші акарицидні засоби: Фітоверм, Неорон, Актовіт, Санмайт. Ці та багато інших подібних препаратів ви зможете знайти у каталозі нашого інтернет-магазину.
Дехто у боротьбі з павутинним кліщем надає перевагу народним методам. Вони теж можуть дати гарний результат, проте обробляти рослини потрібно частіше. Так, популярним народним методом є мильний розчин. Його можна використовувати не тільки при безпосередньому зараженні, але й в цілях профілактики. Павутинний кліщ також боїться часнику, тому для боротьби з ним використовують розбавлену настойку цього овоча.
Профілактика павутинного клыща на трояндах
Павутинний кліщ дуже любить підвищену сухість повітря. Тому якщо ви помітили таку проблему у себе вдома, потурбуйтесь про зволоження. Найпростіше рішення — це постійне обприскування троянд звичайною водою або покупка спеціального зволожувача.
Також важливо регулярно оглядати рослин. При виявленні кліща вражену троянду потрібно максимально ізолювати, щоб зупинити поширення шкідника. Ізоляції потрібно дотримуватися як мінімум 3 тижні для того, щоб впевнитись, що кліща повністю знищено.
Павутинний кліщ — досить небезпечний для троянд, проте вчасна обробка та профілактика з легкістю допоможуть вам подолати шкідника. Замовити саджанці троянд або ж ефективні препарати для захисту рослин можете у нашому онлайн каталозі.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.