Особливості використання добрива Осмокот
Osmocote — популярна лінійка мінеральних добрив, що виробляється у США та в деяких європейських країнах. Вона включає цілий ряд засобів, які підходять для живлення квітів, овочів та інших культур. Осмокот відзначається високою ефективністю, безпечністю та іншими перевагами.
Особливості складу
Всі добрива Осмокот мають багатий склад. У нього входять різноманітні елементи:
- азот;
- калій;
- фосфор;
- цинк;
- магній;
- молібден;
- сірка;
- бром;
- мідь.
Співвідношення перелічених інгредієнтів різна у кожному конкретному препараті, проте основна роль відводиться калію, азоту і фосфору.
Добрива Osmocote гранульовані. Це робить їх використання максимально зручним. Також вони відзначаються пролонгованою дією, що дозволяє досягти максимального ефекту. Як правило, вони працюють протягом 3-18 місяців. Цей показник залежить в першу чергу від температури: чим вона вища, тим він коротший, бо активні речовини препарату швидше вивільняються. Якості грунту на тривалість роботи препарату не впливають.
Особливості використання
Добриво Osmocote вноситься зазвичай у весняний період, оскільки воно стимулює ріст культур. Окрім того, добриво пригнічує бур”яни та частково захищає від хвороб. Воно має широкий спектр застосування. Його застосовують як для розсади, так і для квітів, кущів та дерев. Добриво однаково добре працює для тепличних чи кімнатних рослин, так і для тих, що ростуть у відкритому грунті. Однак спосіб внесення в даному випадку буде різним.
Осмокот є безпечним препаратом, проте для роботи з ним варто одягнути спеціальні рукавички та інші засоби захисту.
Дозування добрива Osmocote
Osmocote вирізняється доволі високою економічністю. Його слід використовувати у таких дозах:
- розсада овочевих культур та кімнатних рослин невеликого розміру — 1-1, 5 г на 1 л грунту;
- кущі невеликого розміру, троянди — 10 г;
- дерева садові, висотою від 1 м — 80 г.
- високі чагарники — 100 г.
Вибираючи добриво, також слід звертати увагу на його терміни дії. Як правило, найбільш пролонговані добрива Osmocote підходять для кімнатних рослин, а найменш пролонговані — для сезонних культур, які вирощуються на городі.
Щоб не помилитись, при внесенні добрива Osmocote рекомендовано використовувати таблиці та дані, вказані на упаковці.
Методи внесення добрива
Виробник добрива Osmocote рекомендує наступні способи використання:
- Змішування з грунтом. Саме цей варіант використовують найчастіше. Він полягає у тому, що гранули додають у субстрат і перемішують. При цьому грунт повинен бути вологим і використати його потрібно не пізніше, ніж за 2 тижні, інакше вміст солі в у ньому значно підвищиться.
- Додавання у лунку під час посадки. Для цього методу найкраще використовувати Osmocote, термін дії якого становить не менше 3-4 місяців. Даний спосіб внесення можна здійснювати як за допомогою спеціальних механізмів, так і вручну. Дуже важливо після внесення добрива присипати його землею, і аж тоді садити рослину. Якщо ж коріння рослини дуже чутливе, то добриво рекомендують вносити не в саму лунку, а з обох боків від рослини. Таким чином вдається повністю уникнути контакту з коренем. Описаний спосіб особливо актуальний для самшиту, цикламену, крокусу, вереску та ін. Додавання добрива Osmocote у лунку або біля неї не тільки покращує ріст рослини, але й захищає від появи бурʼяну та моху.
- Інжекторний спосіб. Гранули подаються в грунт з допомогою інжектора. Метод використовується для рослин другого року життя та проводиться, як правило, під час обрізання.
- Поверхневе внесення. Добриво вноситься з допомогою мірної ложки безпосередньо на поверхню.
Правила зберігання
Добриво Осмокот потрібно зберігати у спеціально призначеному місці, де на нього не потрапляють прямі сонячні промені. Також важливо, щоб в приміщенні було сухо, а температура не перевищувала 15 градусів. Важливо, щоб добриво було недоступне для дітей чи домашніх тварин, які можуть спожити його в їжу. Також необхідно уникати контакту добрива з лугами чи кислотами. При умови дотримання всіх перелічених правил, добриво Osmocote може зберігатись практично необмежений період часу без втрати своїх властивостей. Якщо ж воно змінило колір чи свій природній стан під дією тих чи інших факторів, використовувати його за призначенням не слід, оскільки бажаний ефект може не спостерігатись.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.