Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4351 відгук
Вільна дата відправки: 18.07.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Програма живлення малини добривом Yara

Програма живлення малини добривом Yara

Малина — це саме та культура, яку в нашій країні вирощують вже давно. Практично неможливо знайти дачу чи приватний будинок із садом, де б не було кущів із цими смачними та корисними ягодами.

Малина являє собою чагарник. Вона є багаторічною культурою, а точніше має багаторічне кореневище та дворічну наземну частину. Її основна цінність — це ягоди, які містять органічні кислоти, натуральні цукри, вітамін С, вітамін В, вітамін А, та ряд інших корисних мікроелементів.

вирощування малини, схема живлення малини

Чому важливо удобрювати малину?

Експерти вважають, що удобрювати малину потрібно впродовж усього сезону: від ранньої весни до осені. Це дозволить отримати смачний та багатий урожай. Азот, калій і фосфор — основні види добрив, необхідних малині. Про те, що вона страждає від дефіциту поживних речовин, свідчать наступні признаки:

 1. Листя занадто дрібне, має жовтий відтінок. Це ознака нестачі азоту, який потрібно вносити навесні.
 2. Дрібне та покручене листя. Ознака дефіциту калію. Дана речовина необхідна для правильного росту та зміцнення малини.
 3. Дуже тонкі пагони, які посередині втрачають листя. Це симптом нестачі фосфору, який сприяє повноцінному росту рослини, позитивно впливає на цвітіння та якість плодів.
 4. Листя жовтіє і опадає. Малині не вистачає магнію. Цей елемент найкраще вносити восени, він значно покращує фотосинтез та впливає на інші процеси.
 5. Втрата бруньок, відсутність розвитку плодових гілок. Це свідчить про те, що рослина страждає від дефіциту бору, який потрібний для правильного завʼязування плодів.

вирощування малини, добрива для малини, схема живлення малини

Добриво Yara для підживлення малини: схема внесення

Yara — це норвезький бренд, що виробляє комплексні мінеральні добрива, в тому числі і для українського ринку. В асортименті продукції даного виробника можна підібрати варіанти, які ідеально підходять для підживлення як літніх, так і ремонтантних сортів малини. Кожне з них треба використовувати у певні періоди росту малини.

Підживлення літніх сортів малини

У цьому випадку найкраще використовувати як позакореневе підживлення, наприклад, обприскування, так і внесення добрива безпосередньо у грунт.

 • Початок вегетації, поява перших бруньок. У цей період рекомендовано використовувати Yara Mila Complex 12-11-18. Його вносять в грунт у дозуванні 200 кг/га.
 • Активний ріст і розвиток пагонів. Щоб стимулювати процеси варто обприскати малину добривом Yara Tera Kristalon Special 18-18-18 в дозуванні 3 кг/га. Обробку рекомендовано провести двічі з перервою у 7 днів.
 • Початок цвітіння. Даний період дуже важливим, тому підживити рослину найкраще різними способами. Так, для позакоренового підживлення найкраще підходить добриво Yara Liva Calcinit, 5 кг/га + Yara Tera Rexolin ABC, 0,5 кг/га, а для внесення у грунт — Yara Liva Nitrabor, 100-150 кг/га.
 • Дозрівання ягід. Щоб малина була солодкою та соковитою, варто потурбуватись про регулярне удобрення. Для цього підходять два види добрив, а саме: Yara Liva Calcinit (5 кг/га) і Yara Tera Kristalon Orange 6-12-36 (3 кг/га). Їх вносять на наземну частину рослини почергово з перервою у 5-7 днів.
 • Після збору ягід. Коли ви зібрали урожай, то це значить, що малині потрібно відновити сили. Тому підживлення повинно бути потужним. Так, рекомендовано двічі обробити наземну частину малини добривом Yara Tera Rexolin ABC, 0,5 кг/га. Проміжок між процедурами — 7 днів. Також через три тижні після закінчення збору ягід потрібно обробити кущі добривом Yara Tera Kristalon Special 18-18-18, 3 кг/га. Не варто нехтувати і внесенням добрива під корінь. На цьому етапі найкращим варіантом буде Yara Liva Nitrabor, 100 кг/га.
 
  Схема підживлення малини. Внесення добрива для малини в різні фази росту рослини
  Початок вегетації (висування бруньок) Розвиток пагонів Формування суцвіття Початок цвітіння Наливання ягід Дозрівання ягід Збір врожаю Після збору врожаю
 
  Позакореневе внесення добрива (обприскування по листу)
Yara Liva       Добриво Yara Liva Calcinit, 5 кг/га + Yara Tera Rexolin ABC, 0,5 кг/га Добриво Yara Liva Calcinit, 5 кг/га кожні 5-7 днів, чергуючи з Yara Tera Kristalon Orange 6-12-36    
Yara Tera   Добриво Yara Tera Kristalon Special 18-18-18, 3 кг/га, 2 рази через 7 днів   Добриво Yara Tera Kristalon Orange 6-12-36кг/га кожні 5-7 днів, чергуючи з Yara Liva Calcinit   Добриво Yara Tera Rexolin ABC, 0,5 кг/га, 2 рази через 7 днів
Добриво Yara Tera Kristalon Special 18-18-18, 3 кг/га, через 3 тижні після збору ягоди
  Внесення добрива в грунт
Yara Liva       Добриво Yara Liva Nitrabor, 100-150 кг/га       Добриво Yara Liva Nitrabor, 100 кг/га
Yara Mila Добриво Yara Mila Complex 12-11-18, 200 кг/га              

Варто знати, що позакореневе обприскування добривом Яра не рекомендовано проводити у дуже спекотну і сонячну погоду. Протипоказанням є також і привʼялість листків малини. Заборонено комбінувати Yara з іншими добривами у баковій суміші.

Підживлення ремонтантних сортів малини добривом Yara

Для підживлення ремонтантної малини фахівці рекомендують капельний полив концентрацією 0,05-0,3% (0,5-3 кг добрива на 1000 л води). Графік удобрення виглядає наступним чином:

 • Період вегетації (від початку травня до половини червня, триває 6-7 тижнів). На цьому етапі рекомендовано добриво Yara Liva Calcinit 8 кг/га в тиждень та Yara Tera Kristalon Blue 17-6-18 12 кг/га в тиждень.
 • Період від початку цвітіння до початку збору ягід (від середини червня до кінця липня, триває 6-7 тижнів). У цей час для малини буде найкращою комбінація двох виді добрив: Yara Liva Calcinit 15 кг/га в тиждень та Yara Tera Kristalon Red 12-12-36 20 кг/га в тиждень.
 • Збір ягід (кінець серпня, триває 4-6 тижнів). На цьому етапі потрібно вносити один вид добрива, а саме: Добриво Yara Tera Kristalon Red 12-12-36 10 кг/га в тиждень.
Графік удобрення малини. Підживлення малини через крапельний полив
Вегетація приблизно з 1 травня до 14 червня (близько 6-7 тижнів)

Добриво Yara Liva Calcinit

8 кг/га в тиждень

Добриво Yara Tera Kristalon Blue 17-6-18

12 кг/га в тиждень

Перед цвітінням до початку збору ягоди, приблизно з 15 червня до 30 липня (близько 6-7 тижнів)

Добриво Yara Liva Calcinit

15 кг/га в тиждень

Добриво Yara Tera Kristalon Red 12-12-36

20 кг/га в тиждень

Збір врожаю, орієнтовно 31 серпня (близько 4-6 тижнів)  

Добриво Yara Tera Kristalon Red 12-12-36

10 кг/га в тиждень

У представлених схемах використовується норма 5000 рослин на один гектар. Слідуючи цій цифрі, якщо доза становить 200 кг/га, то на один погонний метр рядка потрібно вносити приблизно 60 г добрива. Проте ця доза умовна і підлягає коригуванню в залежності від складу грунту, якості води, погодних умов та інших факторів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner