Особливості вирощування петунії з насіння в домашніх умовах
Самостійне вирощування петунії із насіння в домашніх умовах — це не так просто, проте цілком реально. Важливо знати лише деякі нюанси, які допоможуть отримати міцну розсаду, яка в результаті потішить вас розкішними квітами. Петунія прикрасить ваш балкон, будинок чи подвірʼя. Вона невибаглива та може похвалитись тривалим цвітінням, тому зробивши вибір на її користь, ви отримаєте лише перевеги.
Вибираємо насіння
При посіві успіх багато в чому залежить від якості насіння. Тому слід уважно вивчати інформацію на етикетці. В першу чергу зверніть увагу на термін придатності. Справа в тому, що насіння петунії швидко втрачає схожість, тому якщо його термін вже підходить до кінця, то краще придбати нове. Також враховуйте виробника. Краще віддати перевагу перевіреному бренду, насіння якого ви вже використовували, і воно добре себе зарекомендувало.
Посів петунії
Сіяти петунію можна уже з середини зими, але потрібно враховувати, що взимку їй може знадобитись додаткове освітлення у вигляді лампи. Також перед посівом слід памʼятати, що зацвіте вона приблизно через 10-12 тижнів.
Для посіву розсади петунії найкраще використовувати неглибокі контейнери, висота яких складає приблизно 10 см. Перед тим як насипати грунт, дно такого контейнера рекомендовано вистелити папером та засипати невеликою кількістю гравію для створення дренажу. Землю можна купити готову у магазині, або ж змішати родючий грунт і гідрогель. Також хорошим варіантом буде суміш із низинного торфу, перегною, дерну та піску. Усі компоненти, додаються в однаковій кількості, і лише піску треба взяти у два рази менше. Якщо ви готуєте грунт самостійно, то його варто попередньо просмажити в духовці для того, щоб знищити патогенні організми.
Насіння петунії найкраще садити з допомогою пінцету прямо у грунт. Якщо у вас дражований матеріал, то це полегшить процес. Грунт перед посадкою має бути вологим. Насіння не потрібно присипати землею, проте дражоване насіння необхідно оприскати водою з пульверизатора. Зверху контейнер накриваємо плівкою і розміщуємо у місці із достатньою кількістю світла.
Догляд за посівами
У період, коли насіння ще не зійшло, дуже важливо забезпечити комфортний мікроклімат. Особливо це стосується температурного режиму, який повинен бути в районі 22-25 °C. Після появи перших паростків, температуру слід поступово знижувати, адже це сприяє загартуванню рослини. Вдень — оптимально 18-20 °C, а вночі — 15-18 °C.
Полив слід здійснювати щоденно за допомогою шприца або так званим нижнім способом. Якщо посіви сходять погано, їх необхідно підживити стимуляторами росту. Також після появи сходів бажане внесення мінерального добрива.
Пікірування розсади
Якщо у розсади петунії є вже хоча б два справжніх листків, то її можно пікірувати. Але перед цим потрібно підготувати ємності, у які ви будете пересаджувати рослини. Бажано, щоб їх діаметр не перевищував 7 см і мав отвір на дні. Горщики потрібно заповнити грунтом, який був попередньо зволожений та удобрений. Петунію пересаджують на таку глибину, при якій сім'ядолі знаходяться над рівнем грунту.
Розсаду після пікірування також потрібно загартовувати низькими температурами. Але починати це варто не раніше, ніж через півтора тижня. Коли у петунії зʼявилось три-чотири пари справжніх листочки, то її рекомендовано прищепити. Зробити це просто — потрібно лише відламати верхівку центрального пагона з точкою зростання.
Як проводиться висадка у відкритий грунт?
Коли минуло уже, як мінімум, 12 тижнів після посіву насіння, петунію можна висаджувати у відкритий грунт, балконний ящик чи вазон. Якщо мова саме про клумбу, то важливо, щоб надворі було вже достатньо тепло. Найчастіше висадку проводять в кінці травня — на початку червня.
Для петунії дуже важливе сонячне світло, тому садити її краще на добре освітленій ділянці. Глибина лунок при цьому повинна бути 10 см, а відстань між рослинами — 20-30 см в залежності від сорту. Петунію поливають ще у горщику, а потім разом із землею пересаджують. Землю навколо можна замульчувати перегноєм. А якщо на вулиці спекотно, то потурбуйтесь і про те, щоб захистити щойно посаджені рослини від палючого проміння. Надалі регулярно поливайте та підживлюйте петунію, і вона буде тішити вас гарним цвітінням.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.