Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Насіння розсади не зійшло. В чому причина?

Насіння розсади не зійшло. В чому причина?

Досвідчені господарі починають підготовку до нового сезону задовго до перших весняних днів. Приблизно в кінці січня починається посів розсади. І якщо ви хочете зібрати гарний урожай, то до цього процесу потрібно віднестись серйозно. Інакше — можуть виникнути певні проблеми. Наприклад, доволі поширеною є ситуація, коли насіння розсади не зійшло, або ж зійшло дуже погано і нерівномірно. Подібний стан справ може бути викликаний різними причинами. Пропонуємо дізнатись, якими саме, щоб не допустити їх у майбутньому.

Коли очікувати на перші паростки?

Перш ніж бити тривогу, потрібно дочекатись терміну, коли ви із впевненістю можете сказати, що розсада не зійшла. У даному випадку все залежить перш за все від конкретної культури. Так, томати зазвичай сходять через 4-6 днів, солодкий перець через два тижні, капуста — через 4-6 днів, баклажани — через 10 днів. Проте вказані терміни теж є орієнтовними, адже слід враховувати температурний режим, активність поливу та глибину посадки насіння. Зазвичай, радять почекати хоча б 3 тижні після посіву. Якщо за цей час насіння розсади не зійшло, то швидше сходів вже можна не чекати.

Чому не зійшла розсада?

У даному випадку причин може бути кілька.

  • Неякісне насіння. Якщо ви купуєте насіння невідомого виробника або у торговій точці, що не викликає довіри, то цілком можливо, що ви отримаєте насіння, яке не зійде. Воно може бути протерміноване, пошкоджене або ж заражене хворобами чи шкідниками, які перешкоджають його нормальному росту. Також проблема може бути викликана неправильним зберіганням насіння. Щоб уникнути таких неприємних сюрпризів, купуйте насіння у нашому інтернет-магазині. В каталозі ви знайдете широкий вибір та винятково якісний товар.
  • Недостатня або неправильна обробка насіння перед посівом. Після того, як ви купили насіння, уважно ознайомтесь з інструкцією. Важливо знати, що у деяких випадках його потрібно спеціально готувати до посіву. Наприклад, деякому насінню необхідна стратифікація, тобто обробка холодом, а іншому — скарифікація, яка полягає в порушенні цілісності його оболонки.

  • Поганий грунт. Неякісний грунт — це ще одна поширена проблема зі схожістю посівів. Найчастіше вона виникає, якщо землю просто принесли з вулиці. Вона може бути заражена патогенними мікроорганізмами або ж мати суглинок, який формує щільну скоринку на поверхні, що в свою чергу не дає паросткам прорізатись.
  • Неправильні умови вирощування. Кожна культура потребує індивідуальних умов. Це стосується як освітлення, так і вологості чи температури повітря. Щоб розсада добре зійшла, ці умови варто забезпечити уже на етапі посіву насіння.

Що робити, якщо насіння не зійшло?

Якщо пройшло вже кілька тижнів, але й натяку немає на те, що насіння зійде, його рекомендовано пересіяти. Для цього краще взяти насіння іншого виробника. Також ви можете використати додаткові інструменти, які прискорюють ріст та розвиток розсади. Мова перш за все про стимулятори росту, якими можна обробити насіння перед посадкою. Вони покращать та прискорять схожість розсади. Окрім того, коли зʼявляться перші паростки, їх можна поливати розчином біостимулятора та води. Це також позитивно вплине на ріст розсади. Придбати стимулятори росту ви теж можете у нашому магазині.

Ще один засіб, який здатний прискорити ріст розсади, — це фітолампа. Навіть, якщо вам здається, що на вулиці вже достатньо сонячно, додаткове освітлення ніколи не буде зайвим. В комбінації з правильним доглядом та використанням добрив воно допоможе вашій розсаді вирости великою та міцною.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner