Що робити у квітнику на початку весни?
У березні в саду та квітнику дуже часто ще лежить сніг. Проте це не значить, що немає ніякої роботи. Для любителів красивих клумб навіть на самому початку весни є чим зайнятись: підготувати бульби та цибулини, підживити багаторічники, та багато іншого.
Що робити із цибулинами та бульбами?
Цибулини та бульби, які очікують на новий сезон, у березні можна починати пророщувати. Насамперед це стосується бульбових бегоній. Їх рекомендовано помістити у невеличкі посудини, наповнені грунтом, але при цьому не засипати їх повністю. Ємності слід тримати у теплому сонячному місці, наприклад, на підвіконні, та час від часу зволожувати.
Також ранньою весною огляньте цибулини гладіолусів. Якщо на них є присутня гниль, то її потрібно акуратно вирізати. Окрім того, очистіть цибулини від зайвої луски та старих коренів. Всі перелічені процеси потрібно робити максимально акуратно, щоб при цьому не пошкодити молоді ростки. Очищені цибулини рекомендовано помістити у прохолодному місці з достатнім освітленням. Щоб вони не пересихали, їх варто час від часу зволожувати обприскуванням водою.
Чи можна відкривати троянди?
У більшості регіонів відкривати троянди у березні ще занадто рано. Проте рекомендовано зробити віддушини для провітрювання. Також, якщо це передбачає конструкція, можна зняти верхню частину укриття.
Якщо у квітнику в березні ще лежить сніг, то його потрібно зібрати. Справа в тому, що вдень при сонячній погоді він тане, а вночі знову замерзає. Таким чином можуть пошкодитись стебла. Зібраний сніг ви можете складати у бочки, і завдяки цьому зробите запас води для поливу у наступному місяці.
Підживлення багаторічників
Помилково вважати, що підживлення багаторічників у березні робити ще зарано. На початку весни стає щоразу тепліше. Навіть якщо лежить сніг, то він інтенсивно тане, в результаті чого вода проникає щоразу глибше в землю. Це в свою чергу стимулює ріст цибулин та бульб багаторічників. Саме тому в цей момент їх доцільно підживити. Для цього слід використовувати препарати, що містять азот, наприклад, азотну селітру або нітроамофоску. Придбати ці та інші види добрив для рослин ви можете у нашому інтернет-магазині.
Готуємо насіння
В березні відбувається посів насіння квітів. Проте перед цим йому варто пройти спеціальну підготовку. Спеціалісти рекомендують опустити його на декілька хвилин у підсолену воду. Ті насінини, які залишились на поверхні потрібно відбракувати, а інші промити та висушити природнім шляхом.
Якщо насіння має тверду оболонку, то рекомендовано провести скарифікацію. Для цього насінини кладуть у банку, дно якої встелено наждачним папером, та ретельно струшують. Дана процедура порушує цілісність оболонки, що в свою чергу дозволяє насінню швидше прорости.
Сіяти насіння найкраще в легкий та пухкий грунт, що складається із дернової землі та невеликої частини річкового піску. Щоб попередити захворювання, грунт перед посівом потрібно полити слабким розчином марганцівки.
Живцювання хризантем
Якщо у вашому квітнику цвітуть хризантеми, то у березні рекомендовано провести їх живцювання, тобто розмноження. Це стосується перш за все маткових кущів, які після зимівлі у підвалі переносять у більш тепле місце. Для розмноження потрібно під кутом зрізати на черешки тільки верхню молоду частину стебла. Нижня частина, яка вже задервʼяніла, для цього не годиться. Зрізані живці опускають на 10-15 хв у слабкий розчин марганцівки і висаджують у ящик, наповнений дерновою землею, піском та перегноєм. Догляд за ними включає полив двічі на день та зберігання температурного режиму на рівні 16-18 °С. Приблизно через 20 днів живці можна пересаджувати у вазони, наповнені родючим грунтом.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.