Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4461 відгук
Вільна дата відправки: 12.11.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Догляд за кущами чорної смородини навесні

Догляд за кущами чорної смородини навесні

Якщо у вас на ділянці росте чорна смородина, то в березні на вас чекає чимало роботи. Ранньою весною потрібно обовʼязково потурбуватись про кущі, якщо влітку ви хочете зібрати багатий урожай. Справа в тому, що у чорної смородини доволі ранній термін вегетації, тому уже на початку сезону вам доведеться зайнятись обрізкою, удобренням, розмноженням та іншими важливими процесами.

Догляд за смородиною у березні, Як доглядати за саджанцями смородини

Коли можна починати садові роботи з смородиною?

Якщо на календарі вже наступила весна, але на вулиці ще лежить багато снігу, то, звичайно, починати садові роботи ще рано. Це стосується і смородини. А ось коли сніг розтанув, то можна братись за працю. Якщо кущі були накриті, то їх слід звільнити від укриття. Також необхідно провести санітарну обрізку та видалити всі сухі та пошкоджені елементи. Важливо акуратно зібрати їх та винести з ділянки, адже вони можуть бути резервуаром для різноманітних шкідників та патогенної мікрофлори.

У випадку сухої погоди, обовʼязково ретельно полийте кущі та розрихліть грунт навколо них. Акуратно видалять всі бурʼяни, якщо вони є на ділянці.

Обрізка смородини: як зробити її правильно?

Навесні проводиться як санітарна, так і формувальна обрізка смородини. Для початку видаляються сухі, підмерзлі та зламані гілочки. Також обрізці підлягають пагони, які мають трухляву або буру серцевину. Крім того, видаляємо також і гілочки, на яких є велика кількість набряклих бруньок, оскільки це свідчить про наявність брунькового кліща.

Якщо крона смородини занадто густа, то її потрібно прорідити. Це робиться з розрахунку на те, щоб залишилось близько 11-14 гілочок різного віку. Також на гілочках другого і третього року обрізають верхівки.

Розмноження чорної смородини

Як правило, після обрізки залишається певна кількість пагонів, які ви можете розмножити. Для цього їх ріжуть на окремі частини, довжиною приблизно 17 см, а потім замочують у стимуляторі росту на одну добу. За цей час слід підготувати ділянку: прополоти бурʼяни, розрихлити грунт та удобрити його нітроамофоскою у кількості 1 столова ложка на квадратний метр. Висаджувати живці чорної смородини потрібно обовʼязково під кутом 45 градусів. При цьому вони повинні бути направлені на північ, щоб отримувати максимум сонячного проміння з південної сторони.

Якщо у вас немає живців, але ви хочете вирощувати чорну смородину у себе на ділянці чи в саду, то ви завжди можете придбати саджанці у нашому інтернет-магазині. До вашої уваги різні сорти: Софіївська, Тибен, Аметист, Краса Львова та ін.

Чи потрібно удобрювати чорну смородину навесні?

Після зими грунт містить мало поживних речовин, тому чорну смородину, як і інші кущі, бажано підживити. Роблять це після видалення бурʼянів та розрихлювання грунту. В якості добрива можна використовувати звичайну нітроамофоску. Вона готується з розрахунку 20-30 г на 10 л води. Також ви можете сипати її безпосередньо під кущі у сухому вигляді. Для цього достатньо приблизно використати приблизно 15 г препарату на один кущ. Після внесення нітроамофоски ділянку під кожним кущем рекомендовано замульчувати. Для цього найкраще використовувати перегній, який додатково живить грунт цінними речовинами, затримує вологу та перешкоджає росту бурʼянів.

Обробка кущів від хвороб та шкідників

Щоб чорна смородина залишалась здоровою, навесні рекомендовано провести профілактичну обробку. Робити її потрібно, коли на вулиці уже встановилась плюсова температура, тобто в кінці березня — на початку квітня. Для цього найкраще використовувати розчин мідного купоросу — 100 г на відро води. Після того, як розпустились бруньки, кущі можна обробити ще раз. Цього разу використовуємо суміш інсектициду та фунгіциду. Зокрема, хорошим варіантом стануть такі препарати як Актелік і Хорус. Придбати їх та інші засоби захисту ви теж можете у нашому інтернет-магазині.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner