Посадка жимолості їстівної весною своїми руками, що врахувати?

Жимолость дуже часто можна зустріти в саду чи просто на подвірʼї. Її саджають як у вигляді окремих кущиків, так і в якості живоплоту. Вона тішить не тільки привабливим зовнішнім виглядом, але й екзотичними плодами у вигляді продовгуватих фіолетових ягід. Їхній терпкий смак подобається багатьом людям, а багатий вітамінний склад робить жимолость чудовим доповненням будь-якого раціону. При цьому важливо памʼятати, що не всі сорти є їстівними, деякі із них виконують лише декоративну функцію.
Саджанці жимолості широко представлені у нашому інтернет-магазині. До вашої уваги однорічні, дворічні та трьохрічні кущі, а також жимолость різних сортів. Якщо ви завжди хотіли мати цю рослину у себе на ділянці, то весна — ідеальний час для посадки. Пропонуємо дізнатись більше про те, як саме правильно садити жимолость навесні та як за нею доглядати.
Вибираємо місце для посадки жимолості
Жимолость не можно назвати вибагливою культурою, проте певні вимоги на місця посадки та грунту у неї є. Перш за все зверніть увагу на кислотність грунту. Краще, щоб земля була нейтральною, адже жимолость погано переносить високий рівень кислотності. В іншому випадку плодоносити кущ буде значно гірше. Також жимолость буде погано рости, якщо земля болотиста, або, навпаки, занадто суха. Ідеальним варіантом для неї є суглинистий грунт, рясно удобрений органічними добривами.
При посадці жимолості також слід памʼятати, що для неї характерне перехресне запилення. Саме тому вам потрібно садити відразу кілька саджанців, причому бажано різних сортів.
Зверніть увагу також і на освітленість ділянки, на якій ви плануєте садити жимолость. Ця рослина любить сонячне світло, тому занадто затінене місце їй не підійде. Окрім того, варто захистити жимолость і від сильного вітру, оскільки вона погано його переносить.
Яким саджанцям віддати перевагу?
Для посадки навесні найкраще підходять саджанці альпійської та дрібнолистої жимолості, сорт Усульга, Boreal Best та ін. Як правило, їстівні сорти, навпаки, висаджують восени, оскільки це сприятиме швидшій вегетації на наступний рік. Що стосується віку, то ідеальним варіантом вважають двох- або трьохрічні саджанці.
Важливо, щоб саджанці були здорові. Уважно огляньте їх перед посадкою на предмет пошкоджень чи захворювань. Не хвилюйтесь, коли помітите, що кора у деяких місцях відшаровується, оскільки це одна з особливостей жимолості і вона аж ніяк не свідчить про погану якість саджанця.
Посадка жимолости навесні
Найкращий період для посадки жимолості навесні — кінець квітня-початок травня. Для початку потрібно підготувати ями. Вони повинні розташовуватись на відстані не менше ніж 1, 5 м одна від одної. Справа в тому, що дорослі кущі жимолості доволі крислаті, тому варто залишити між ними хоч якийсь прохід.
Самі ями для посадки жимолості повинні мати глибину та ширину приблизно в 40 см. На дно такого заглиблення додається добриво. У даному випадку на кожну яму використовують 2 відра компосту, літру золи і 3 ст. л. суперфосфату. Золу можна замінити 500 мл вапна. Добрива змішують з водою та ретельно зволожують дно ями по всій поверхні.
Під час посадки кореневу шийку саджанців жимолості слід заглиблювати не більше, ніж на 5 см. Також після посадки їх потрібно ще раз полити. Щоб волога не випаровувалась занадто швидко, слід використовувати мульчування. Для нього підходять різні матеріали і навіть звичайна суха земля.
Для того, щоб попередити проблеми із запиленням, під час посадки рекомендовано чергувати різні сорти жимолості. Окрім того, спеціалісти рекомендують ні в якому разі не обрізати кущі відразу після посадки. Це може негативно вплинути на ріст жимолості та її урожайність. Як правило, першу обрізку проводять тільки тоді, коли рослина досягла 6-річного віку. У випадку, коли жимолость вже має 15 років чи більше, можна провести так звану обрізку під корінь, щоб кущ випустив молоді та сильні пагони. Переглянути та замовити саджанці жимолості можна на сторінці https://klioma-servise.in.ua/ua/g4055522-sazhentsy-zhimolosti-sedobnoj