Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Які помилки найчастіше роблять при обрізці плодових дерев?

Які помилки найчастіше роблять при обрізці плодових дерев?

Весна — це гаряча пора для усіх власників саду. Їх чекає чимало роботи, і одним із найважливіших процесів є обрізка плодових дерев. Ця процедура здається дуже складною, тому дехто уникає її. Проте вона є необхідною, якщо ви зацікавлені у багатому та якісному урожаї. Саме тому не слід боятись обрізки, особливо, якщо ви маєте спеціальні інструменти та озброєні, як мінімум, теоретичними знаннями. При цьому слід памʼятати, що навіть досвідчені господарі часто роблять помилки. Пропонуємо розглянути основні проблеми та шляхи їх вирішення.

Неправильно вибраний час для обрізки

Вчасно проведена обрізка — це дуже важливий момент. Саме тому садівникам потрібно запамʼятати, що проводити її слід ранньою весною ще до того, як на деревах зʼявились бруньки і почався сокорух. У цей період ще може лежати сніг, але він, як правило, вже активно тане. Обрізка повинна бути першою сезонною процедурою у вашому саду. У південних регіонах допускається її проведення в кінці зими, але для наших широт це швидше виключення, аніж правило. Якщо ви обріжете дерева зашвидко, то сильний мороз може пошкодити тканини на місці зрізу.

Обрізка лише пошкоджених та сухих гілок

Якщо ви бачите, що гілка суха або зламана, її варто видалити цілком до першої ростової бруньки. Помилково вважати, що часткове видалення зможе зупинити патологічний процес. На жаль, він поширюється на решту гілки, навіть якщо ви видалили ушкоджену частину.

Надмірне загущення крони

Дуже часто садівники допускають таку помилку, як загущення крони. У цьому випадку залишають занадто багато гілок. Під час сильного вітру вони труться одна об одну, що стає причиною пошкоджень. Окрім того, занадто густа крона погано пропускає сонячне повітря, що в свою чергу негативно впливає на урожай. Саме тому при обрізці слід звернути увагу на цей момент та видалити вертикальні гілки, а також ті, які ростуть у сторону стовбура.

Використання неякісних або неправильних інструментів

Якщо ви зібрались провести обрізку дерев у саду, памʼятайте, що вам потрібно декілька видів інструментів. Так, для видалення товстих гілок, діаметр яких становить більше 5-7 см слід використовувати виключно пилу, а от для тонших гілок (1-3 см) ви можете взяти секатор або ж спеціальні садові ножиці.

Також важливо, щоб весь інвентар був добре загостреним. Тупі інструменти залишають після себе рвані зрізи, які в подальшому можуть стати резервуаром для гнилі та інших патологічних процесів.

Нерегулярність обрізки

Плодові дерева та кущі потрібно обрізати регулярно. Для кожного виду є свої певні вимоги, з якими варто ознайомитись наперед. Як правило, це обрізка двічі на рік — навесні і восени. Якщо ви будете обрізати дерева нерегулярно, то гарного результату не чекайте. Пропустивши процедуру навіть один раз, Ви ризикуєте отримати запущене дерево, яке часто хворіє та набагато гірше плодоносить.

Занадто сильна обрізка

Нерідко старанні садівники, що дуже відповідально підходять до процедури обрізки, видаляють занадто багато гілок. Це особливо стосується молодих дерев, які ще не плодоносять. Експерти радять видаляти не більше, ніж третину крони за одну процедуру обрізки.

Неправильний зріз

Деякі господарі проводять обрізку занадто близько до бруньки. Справа в тому, що якщо місце зрізу торкатиметься її, то це може сприяти формуванню занадто слабкого пагона, тому подібної ситуації слід уникати.

Також важливо звернути увагу на кут зрізу чи спилу. Він повинен становити приблизно 45 градусів. Спилювати великі гілки потрібно “на кільце”, а не “на пеньок”. Окрім того, не забувайте обробити ці місця садовим варом. Обробку слід проводити не відразу після обрізки, а приблизно через добу, щоб зріз встиг присохнути.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner