Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4506 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Теплі грядки: що це таке та як їх облаштувати?

Теплі грядки: що це таке та як їх облаштувати?

Якщо ви хочете якомога швидше отримати урожай овочів та зелені, то теплі грядки — це саме те, що вам потрібно. Вони дозволяють здійснити висадки чи посів рослин значно швидше, ніж у відкритий грунт. Зробити їх доволі просто, тому подібним винаходом може скористатись кожен бажаючий.

Що таке “теплі грядки”?

Теплі грядки недарма мають таку назву. Вони дійсно забезпечують рослинам максимально комфортні умови для росту. Особливістю теплих грядок є їх багатошаровість. Саме завдяки їй вони містять багато органіки, яка активно виділяє тепло та живить рослини всіма необхідними мікроелементами. В результаті цього вони не тільки швидше ростуть, але й є значно стійкішими перед шкідниками і хворобами.

Теплі грядки зазвичай складаються із чотирьох шарів:

  • 1-й шар. У нього входять невеликі гілки, бадилля, деревʼяні тріски. Цей шар, товщина якого повинна становити приблизно 25 см, ми кладемо у самому низу, адже він виконує роль основи.
  • 2-й шар. Він складається із різноманітної дрібної органіки: лушпиння фруктів та овочів, тирси, картону. Товщина цього шару повинна становити не менше 20 см.
  • 3-й шар. На органіку викладаємо суміш із попелу, компосту, прілого гною. Товщина його теж повинна бути 20 см.
  • 4-й шар. Зверху теплу грядку повинен вкривати родючий грунт, висотою приблизно в 15 см. Цей грунт ви можете взяти безпосередньо із того місця, де плануєте робити теплу грядку.

Різновиди теплих грядок

В залежності від конструкції теплі грядки бувають трьох видів:

  • припідняті;
  • заглиблені;
  • комбіновані.

Вибір того чи іншого варіанту залежить від деяких факторів. Наприклад, припідняті грядки краще робити, якщо місце розташоване в низині і часто спостерігається застій води. Також вони підходять і в тому випадку, коли грунтові води залягають занадто високо. Для заглиблених грядок потрібно додатково вирити траншею. Якщо ж ви бажаєте зробити комбіновану теплу грядку, то можете викопати заглиблення, але невелике.

Поради щодо створення теплих грядок

Теплі грядки ви можете робити як у себе на городі на відкритому грунті, так і в теплиці. Якщо ви вибрали перший варіант, то варто потурбуватись, щоб така грядка знаходилась на добре освітленому місці. Бажано, щоб там не було тіні протягом усього дня. Робити теплі грядки можна ранньою весною відразу після того, як розтане сніг. Також ви можете створити їх заздалегідь ще восени. У цьому випадку дозволено використовувати не прілий, а свіжий гній. Перед настанням морозів таку грядку рекомендовано накрити плівкою.

Для створення припіднятих грядок найкращим варіантом буде зробити спеціальну коробку із дошки чи інших подібних матеріалів. Це дуже зручно, особливо, якщо ви плануєте робити теплі грядки кожен рік.

Якщо ви робите заглиблену грядку, то вам потрібно викопати траншею, глибиною приблизно 70 см. У випадку комбінованої грядки глибина повинна бути меншою — 40 см. На дно заглибленої теплої грядки рекомендовано постелити дрібну металеву сітку, яка захистить від гризунів. У випадку, якщо на городі глинистий грунт, то також можна постелити шар піску для створення дренажу.

При облаштуванні теплих грядок важливо строго слідувати наведеній вище схемі. Адже саме від послідовності шарів залежить результат. Дуже важливо, щоб усі матеріали, особливо такі, як органіка, не мали слідів гнилі. Після закладення кожного шару його потрібно полити, попередньо утрамбувавши матеріал.

Готову теплу грядку для вирощування овочів та зелені можна використовувати протягом 4-х років. Єдине, що потрібно робити регулярно — це міняти верхній родючий шар землі та обовʼзково накривати перед морозами.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner