Інструкція із посадки актинідії та гранату
Посадка, догляд та вирощування актинідії
Актинідія — це екзотична деревовидна ліана, яка дає відомий всім плід під назвою “ківі”. Актинідія здатна переносити навіть дуже низькі температури, тому багато її сортів вирощують у наших кліматичних умовах. Завдяки великим листкам і витким стеблам вона дає тінь та виконує декоративну функцію.
Якщо саджанець актинідії має 2-3 роки, то його рекомендовано висаджувати у відкритий грунт восени за кілька тижнів до того, як почнуться заморозки. Більш дорослі саджанці краще садити навесні ще до початку фази активного сокоруху.
Актинідія є дводомною рослиною, тому на одній ділянці потрібно садити, як мінімум, два дерева. Проміжок між ними повинен становити від 1 до 2 м в залежності від сорту. Ця рослина любить сонце, тому місце має бути добре освітлене або злегка затінене. Не варто садити актинідію біля яблуні, а от смородина, навпаки, складе їй гарну компанію. Зверність увагу і на грунт. Щоб саджанець успішно прийнявся, він повинен бути не глинистим, пухким та добре зволоженим. Бажано також, щоб грунтові води не залягали занадто високо.
Оскільки актинідія витка рослина, то садити її варто біля опори. Найкращий варіант — це паркан чи стіна. Також ви можете поставити шпалеру чи арку. Для посадки актинідії викопується яма розміром 0,5х0,5х0,5 м . На дно потрібно засипати гальку для дренажу. Також додаємо добрива: 40 г золи, 120 г аміачної селітри і 250 г суперфосфату. Їх рекомендовано комбінувати з живильним грунтом, перемішаним з торфом. Ні в якому разі не можна використовувати добрива, що містять хлор, адже вони можуть призвести до загибелі рослини.
Після посадки актинідію потрібно рясно полити і замульчувати землю біля кореня. Якщо сонце дуже активне, то поки саджанець не прижився, його варто вдень прикривати папером чи тканиною.
Актинідія потребує регулярного поливу, інакше вона може скинути листя. Якщо погода суха, то під кожен кущ необхідно вливати 6-7 л води. Підживлювати її рекомендовано тричі на рік: ранньою весною, під час формування завʼязі та після збору урожаю.
У віці 3-4 років слід починати проводити формуючу обрізку актинідії. У 8 років рекомендована омолоджуюча процедура. Всі види обрізки цієї рослини проводяться виключно влітку.
Посадка, догляд та вирощування гранату
Гранат — це чагарник або напівчагарник, який відомий своїми смачними та вітамінними плодами. В природних умовах він росте у субтропіках, проте це деревце з успіхом можна вирощувати і у наших широтах.
Посадку саджанця граната слід здійснювати навесні, коли спостерігається стійка тепла погода, зазвичай, у травні. Найкраще місце для нього — добре освітлена ділянка без протягів. До грунту гранат не вимогливий, але віддає перевагу супіщаній або суглинистій некислій землі.
Саджанці перед посадкою рекомендовано замочити на 12 годин. Для посадки викопайте яму глибиною 60–80 см і діаметром 60 см. Під час присипання землею необхідно пильнувати за тим, щоб коренева шийка саджанця знаходилась вище рівня землі. Окрім того, важливо створити дренаж, щоб не допустити застою води.
Калійні та азотні добрива додають в яму під час безпосередньої посадки гранату. Потреби додаткового підживлення у перший рік немає. У наступні роки рекомендовано підживлювати в період цвітіння та після збору плодів.
Поливати гранат слід у міру необхідності, в середньому — раз в тиждень. Грунт довкола дерева повинен бути завжди злегка вологим. Окрім того, рекомендовано час від час розпушувати землю.
Навесні та після збору урожаю проводиться обрізка гранату. На зиму його бажано вкрити, попередньо обробивши бордоською рідиною. Для цього пагони пригинають до землі і накривають гілками хвої. Стовбур також додатково мульчують шаром грунту.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.