Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4401 відгук
Вільна дата відправки: 24.09.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як позбутись бурʼянів на газоні?

Як позбутись бурʼянів на газоні?

Рівний густий газон — це справжня гордість для кожного господаря. Однак виростити його не так просто, як може здаватись на перший погляд. Найбільше проблем зазвичай завдають різноманітні бурʼяни: кульбаба, пирій, подорожник, лобода та ін. Вони псують зовнішній вигляд газону, і що найгірше — швидко розмножуються та заповнюють собою велику площу. Щоб не допустити цього, важливо правильно доглядати за газонною травою та своєчасно вживати необхідних заходів.

Причини появи бурʼянів на газоні

Якщо ви помітили, що на вашому газоні зʼявились бурʼяни, то варто перш за все визначити, у чому ж причина. Їх може бути декілька:

  • неправильно підібрана газонна суміш або низька якість насіння;
  • погано підготовлена територія;
  • проблеми із дренажною системою;
  • нерегулярна стрижка газону;
  • несвоєчасне внесення добрив.

Також слід памʼятати, що чимало бурʼянів є багаторічними рослинами. Тому, якщо ви не позбулись їх відразу, то чекайте на їхню появу і у наступному році.

Методи боротьби із бурʼянами на газоні

Боротись із бурʼянами на газоні можна двома шляхами: механічно та хімічно. Механічний метод — це безпосереднє видалення рослин з допомогою мотики, лопати чи іншого інструменту. Такий варіант є безпечним та екологічним, проте вимагає значних зусиль. Подібна процедура буде ефективною, якщо бурʼянів не багато і вони тільки-но зʼявились на ділянці. Якщо ж їх уже велика кількість, то видалення бурʼянів буде занадто трудозатратним та залишить після себе чорні некрасиві плями. Тому у цьому випадку краще скористатись спеціальними гербіцидами. Вони бувають двох видів:

  • гербіциди суцільної дії;
  • гербіциди вибіркової дії.

Перші слід застосовувати перед посадкою газону, а другими можна обробляти траву під час її росту. Серед гербіцидів вибіркової дії гарний ефект показали наступні препарати: Лінтур, Деймос, Лонтрел 300 та ін. Варто зауважити, що кожен із них діє на певні види рослин, тому перед покупкою потрібно визначити, які саме бурʼяни ростуть на вашому газоні, та згідно цих даних підбирати конкретний препарат.

Окрім бурʼянів, власникам газонів часто дошкуляє мох. Його поява може бути повʼязана з різними факторами. Зазвичай йдеться про застій води на ділянці через нерівну поверхню або про поганий склад грунту. Щоб позбутись моху слід перш за все усунути його причини. Так, дуже важливим є правильне і регулярне підживлення газону. Для цього ми рекомендуємо використовувати спеціальне добриво Ogrod 2001 для газону (Антимох), придбати яке ви можете у нашому інтернет-магазині. Цей засіб не тільки збагачує землю всіма потрібними речовинами і позитивно впливає на ріст та стан трави, але й містить особливий комплекс для боротьби з мохом. Таким чином, використовуючи даний препарат, ви вирішуєте одразу кілька задач та забезпечуєте повноцінний догляд за газоном.

Профілактичні заходи

Боротьба з бурʼянами на газоні може бути доволі виснажливою. Тому найпростішим варіантом є профілактика подібної проблеми. Вона повинна бути комплексною.

  1. Регулярно підстригайте газон, адже це перешкоджає росту бурʼянів на повну силу.
  2. Не забувайте про полив. Достатня кількість вологи прискорює ріст трави, яка в свою чергу “глушить” бурʼяни.
  3. Обовʼязково вносіть добрива. Вони допомагають траві стати “сильнішою” та витіснити “небажаних гостей”.
  4. Слідкуйте за станом газону та видаляйте одиночні бурʼяни. Не слід запускати ситуацію, адже із невеликою кількістю бурʼянів впоратись набагато легше.
  5. Проводьте аерацію газону, адже кисень є дуже корисним.

Окрім того, експерти радять відповідально поставитись до посіву газону. Землю перед цим важливо добре підготувати: розпушити, видалити все зайве, обробити грунт. Також не забувайте і про якісне насіння газонної трави. Зокрема, широкий вибір від провідних виробників ви можете знайти у нашому інтернет-магазині.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner