Паросткова муха: як боротись з цим шкідником?
Паросткова муха — це шкідник, який завдає багато клопотів на городі. Він небезпечний перш за все для розсади та її насіння, хоч пошкоджує і дорослі рослини. Саме тому, коли ви побачили підозрілих мух, які літають над грядкою, слід віднестись до цього серйозно. Наявність паросткової мухи вимагає вжиття негайних заходів, в іншому разі ви можете залишитись без урожаю.
Що відомо про паросткову муху?
Паросткова муха має невеликі розміри — всього 3-6 мм. Її колір — жовтувато-сірий. На вулиці побачити цю муху можна уже на початку травня. Сама по собі вона не чинить шкоди, але відкладає личинки, які є дуже небезпечними для сільськогосподарських рослин: огірків, бобових, капусти, картоплі, шпинату та ін.
Личинки паросткової мухи білого кольору завдовжки 6-8 см. Вони харчуються коренями, пагонами, насінинами та листками, швидко знищуючи насадження. Розвиток личинок триває три роки, при цьому найагресивнішим та найнебезпечнішим є перше покоління. Личинки живуть та зимують у грунті. Але вони з легкістю переміщаються на невеликі відстані. Таким чином швидко заражаються великі площі. Окрім того, варто памʼятати, що одна паросткова муха відкладає приблизно 60 яєць, з яких згодом утворюється така ж кількість ненажерливих личинок.
Методи боротьби із паростковою мухою
Відомо, що паросткові мухи відкладають яйця безпосередньо у грунт. Для цього процесу важливо, щоб він був вологий. У сухому грунті яйця можуть загинути. Саме тому, коли ви вирощуєте розсаду слідкуйте за станом землі. Вона повинна час від часу просихати між поливами. Обовʼязково обробляйте грунт перед посівом, також рекомендована обробка і самого насіння. Крім того, дуже важливо регулярно розпушувати землю, при цьому прополка повинна бути достатньо глибокою. Робити це все потрібно, починаючи від посіву і закінчуючи аж пікіруванням рослин. Описані заходи є перш за все профілактичними та допоможуть уникнути розмноження паросткової мухи.
У тому випадку, якщо ви вже помітили личинки на грунті або ж на самих рослинах, то без спеціальної допомоги не обійтись. В даному випадку найбільш надійним варіантом вважається застосування інсектицидів. Найкраще, щоб це був препарат з кишково-контактним принципом дії. Подібні засоби знищують шкідників уже за декілька хвилин та мають пролонговану дію. Ними слід обробляти посіви, як мінімум, 2-3 рази за сезон. Якщо ж мух дуже багато, то варто розглянути варіант безпосереднього внесення гранульованих інсектицидів у грунт.
Для боротьби із паростковою мухою можна використовувати різні засоби. Однак одним із найбільш ефективних препаратів вважається Актеллік 500 ЕС, придбати який ви можете у нашому інтернет-магазині. Він має широкий спектр дії, може використовувати на відкритому чи закритому грунті та не є токсичним. Актеллік 500 ЕС підходить для різних культур та знищує велику кількість різноманітних паразитів. Оскільки паросткова муха поширена на всій території України, рекомендуємо обовʼязково всім господарям мати під руками подібний засіб.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.