Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Стимулятори та регулятори росту: що це таке та як їх використовувати?

Стимулятори та регулятори росту: що це таке та як їх використовувати?

Агрохімічна промисловість не стоїть на місці і завдяки їй ми регулярно отримуємо нові препарати, здатні значно покращити показники урожайності. Одним із таких засобів є регулятори і стимулятори росту. Сьогодні їх використовують як фермери та власники великих господарств, так і ті, хто мають невеликі городи, але хочуть отримати від них максимум користі.

Регулятори та стимулятори росту. Чи є між ними різниця?

Чимало людей вважають, що регулятори та стимулятори росту рослин — це одне й теж. Насправді ж між ними є деяка різниця. Регулятори — це загальна назва препаратів, які впливають на ріст рослин, тобто уповільнюють або пришвидшують його. А ось стимулятори — це один із видів регуляторів, оскільки вони націлені тільки на те, щоб стимулювати ріст. Оскільки вони є найбільш популярними, то саме тому виникла подібна плутанина.

Який регулятор росту вибрати?

Усі регулятори росту діляться на дві великі групи: природні та хімічні. У даному випадку головну увагу відіграє склад конкретного засобу. Так, природні регулятори містять компоненти натурального походження. За діючою речовиною вони поділяються на наступні групи:

  • гібереліни;
  • ауксини;
  • брассіни;
  • цитокініни;
  • етилен;
  • абсцизини.

Найбільш популярними є перші три варіанти. Вони призначені для прискорення росту як кореневої системи, так і завʼязі, і таким чином сприяють швидкому отриманню урожаю. Абсцизини, навпаки, гальмують процеси, що може бути корисним для тривалого зберігання. В свою чергу цитокініни впливають на насіння та стимулюють його поділ.

Синтетичні засоби регуляції росту більш популярні. У їхньому складі присутні хімічні аналоги речовин, які корисні для сповільнення чи прискорення процесу росту. По суті це комплекси фітогормонів. Вони теж бувають різних видів в залежності від складу:

  • дефоліанти: допомагають рослині швидше скинути листя, чим прискорюють збір урожаю;
  • десиканти: забезпечують рівномірне дозрівання плодів завдяки стимуляції росту;
  • ретарданти: сповільнюють ріст, дуже корисні при такій проблемі як переростання озимих культур.

Що стосується конкретних регуляторів росту, то краще віддавати перевагу перевіреним виробникам та торговим маркам. Саме такі засоби ви можете знайти у нас в інтернет-магазині. Хорошим варіантом є регулятор Рівал, у склад якого входить гутамат натрію та бурштинова кислота. Він універсальний і може використовуватись як для городніх культур, так і для кущів чи дерев. Також рекомендуємо звернути увагу на регулятор росту Архітект, який ідеально підходить для соняшнику. В його складі цілий комплекс активних речовин: піраклостробін, прогексадион кальцію і мепикват хлорид.

Поради щодо правильного використання регуляторів росту

Якщо йдеться про природні регулятори росту, то приблизна схема використання подібних засобів виглядає наступним чином:

  • Перед посадкою обробіть насіння чи розсаду цитокінінами.
  • У випадку якщо погода часто змінюється, занадто сухо чи, навпаки, дощить, можете також вже на висаджену розсаду нанести брассіни.
  • Коли на рослинах зʼявилось уже 3-4 справжніх листки, то застосуйте ауксіни.
  • Перед початком цвітіння використайте знову ауксіни. Якщо йдеться про коренеплоди і бульби, то кращим варіантом стануть цитокініни. Для плодових культур на цьому етапі слід віддати перевагу гіберелінам.
  • У випадку, коли зібрані плоди ви плануєте зберігати, то приблизно за 7 днів до збору, обробіть рослину абсцизовою кислотою.

Якщо мова про застосування синтетичних регуляторів, то вони зазвичай комплексні, тому вистачить одного засобу. Кількість обробок та інтервал між ними залежать від конкретного препарату, тому перед використанням старанно ознайомтесь з інструкцією та обовʼязково дотримуйтесь рекомендацій.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner