З якими проблемами ви можете зіткнутись при вирощуванні редиски?
Редиска — один із найпопулярніших овочів у нашій країні. Її цінують перш за все за раннє дозрівання, тому майже кожен господар намагається весною посадити хоча б невеличку грядку у себе на городі. Крім того, редиска багата різноманітними вітамінами та мікроелементами: В1, С, РР, фосфор, калій, залізо, калій та ін. Вона стабілізує роботу шлунково-кишкового тракту та позитивно впливає на роботу всього організму.
Вирощування редиски не потребує якихось особливих умов, адже ця культура є доволі невибагливою. Проте, якщо допустити серйозну помилку, то урожай може сильно постраждати. Тому пропонуємо розглянути основні проблеми, які виникають при вирощуванні редиски, та методи боротьби з ними.
Редиска цвіте та йде у ріст в бадилля
Іноді бадилля редиски дуже гарне та густе, але коренеплоди при цьому поганої якості. Щоб такого не відбувалось, старанно вибирайте насіння, адже саме пошкоджені насінини можуть бути причиною подібної проблеми. Також занадто активне прополювання, під час якого відбувається пошкодження кореневої частини редиски, може призводити до поганого формування коренеплодів.
Ще одна причина того, що редиска зацвіла, а бадилля занадто активно пішло у ріст, — це вибір неправильного сорту для посадки у конкретній кліматичній зоні, або занадто ранній чи занадто пізній посів насіння.
Маленькі коренеплоди
Дрібна редиска — це зазвичай наслідок недостатнього поливу. Особливо часто ця проблема виникає у посушливу погоду. Якщо ви не маєте можливість регулярно перевіряти грядки та поливати їх, то найкращим рішенням стане організація крапельного поливу.
Також невеликий розмір редиски може бути повʼязаний з тим, що ви недостатньо підживили грунт. Робити це рекомендовано до посадки. Для цього зазвичай використовується суміш із аміачної селітри, суперфосфату і калію. Також можна внести невелику кількість піску та компосту.
Занадто велика редиска
Якщо ви не садили великоплідний сорт редиски, то коренеплоди дуже великого розміру — це ознака того, що полив був надмірний. Багато хто радіє великій редисці, але при подібній ситуації вона втрачає свої смакові якості, стає занадто водянистою.
Редиска всередині порожниста
Часто редиска зовні виглядає гарно, а коли її розрізати, то всередині ми знаходимо порожнисті місця. Найчастіше подібну проблему викликає занадто пізній посів насіння. Найбільш сприятливою для цієї культури є температура 15-20 градусів. Якщо занадто жарко, то коренеплоди можуть бути пустим. Також ця проблема виникає і якщо ви не зібрали редиску вчасно і вона перестигла.
Редиска гірчить
Нерідко свіжа редиска має аж занадто насичений смак та є навіть гіркуватою. Це свідчить, що у ній забагато гірчичної олії, що може принести навіть деяку шкоду здоровʼю тим, хто споживає подібні коренеплоди у їжу. Щоб подібного не трапилось, поливайте редис вчасно, видаляйте бурʼяни та розрихлюйте грунт, щоб він отримував всі необхідні поживні речовини. Також слідкуйте, щоб овоч не переріс, адже це також є причиною того, що редиска гірчить.
Редиска тріскається
Це явище найчастіше звʼязане із кількома причинами. Одна із них — це занадто густа посадка. При посіві насіння важливо дотримуватись дистанції у 2 см. Якщо ж редиска посаджена густіше, то коли вона зійшла, потрібно провести проріджування.
Редиска тріскається також і через неякісний або неправильно підібраний посадковий матеріал. Щоб не помилитись, замовляйте насіння у нашому інтернет-магазині. Пропонуємо перевірені та стійкі сорти від провідних виробників з доставкою по Україні.
- Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.
- Розглянемо, як збільшити урожай картоплі. Розкажемо, що таке репродукція картоплі та які її особливості, яка різниця між першою та другою репродукцією картоплі, а також, як підготувати та посадити посівну картоплю.