Особливості догляду за помідорами у червні
На більшій частині території нашої країні висадка томатів у відкритий грунт відбувається у травні. Відповідно на червень припадають найбільш активні роботи з догляду за цією культурою. Помідори — це досить примхлива рослина, тому важливо вчасно їх, поливати, підгортати, пасинкувати та проводити інші необхідні роботи. Якщо все буде зроблено як слід, то уже в липні-серпні вас чекає щедрий урожай смачних домашніх томатів.
Пасинкування
Пасинкування — це процедура, яка передбачає видалення бічних пагонів, розташованих у пазухах листків. Дані елементи зʼявляються тому, що помідори, які ростуть у природних умовах, це багаторічні рослини. Саме тому у перший рік вони націлені не та цвітіння, а на те, щоб наростити зелену масу та кореневу систему. Пасинкування допомагає перешкодити цьому процесу та отримати урожай вже цьогоріч.
Процедуру слід проводити, коли пасинки досягли у довжину 4-5 см. Перший раз пасинкування робиться приблизно через 2 тижні після того, як помідори висадили у відкритий грунт. Після цього його слід проводити у міру необхідності. Як правило, це ще 1-2 процедури.
Якщо вам не дуже хочеться займатись пасинкуванням, то подбайте про це наперед, і придбайте насінням томатів, які так і називаються, — сорти помідорів без пасинкування.
Підживлення
У червні помідори активно ростуть, тому їм потрібно багато поживних речовин. У цей місяць рекомендуємо наступну схему підживлення:
- 1-й тиждень: обприскуємо кущі розчином сечовини у пропорціях 1 ч. л. на 10 л;
- 2-й тиждень: обприскування проводиться розчином монофосфату калію у тих же пропорціях;
- 3-й тиждень: обприскуємо томати кальцієвою селітрою, пропорції ті ж;
- 4-й тиждень: для обприскування готується розчин із 1 л. молочної сироватки, 10 л води і 20 капель йоду.
Підвʼязування
Якщо у вас ростуть не низькорослі сорти, а звичайні помідори, то приблизно відразу після пасинкування, їх потрібно перший раз підвʼязати. Для цього біля кожного куща встановлюється опора, наприклад, деревʼяна палка, до якої і привʼязується стовбур з допомогою стрічки чи шнурка. У міру того, як рослина росте, підвʼязувати її слід і в інших місцях. Особливо уважним потрібно бути у період формування плодів. Гілочки з помідорами потрібно підвʼязувати теж, бо вони швидко ростуть та набирають вагу.
Підгортання
Після висадки у відкритий грунт, помідори потрібно, як мінімум, двічі підгорнути. Перший раз, коли у нижній частині стовбура зʼявились характерні пухирці. Вони вказують на те, що коренева система рослини у цей час знаходиться у фазі активного росту. Другий раз підгортати потрібно, коли стебло внизу набуде вираженого синюватого відтінку.
Полив
Помідори потрібно добре поливати у періоди активного росту. Особливо це стосується часу відразу після пересадки та коли зʼявляються завʼязі. Поливати слід по потребі. Для дорослих рослин максимальна кількість — це 3-5 л на одиницю. Поливати можна як по листу, так і під корінь. Якщо помідори ростуть у теплиці, то процедуру краще проводити вранці, а якщо у відкритому грунті, то увечері.
Обприскування
У червні томати швидко ростуть, тому часто можуть хворіти чи страждати від шкідників. Найпоширенішою проблемою є осипання завʼязей. Якщо ви помітили у себе на ділянці подібну ситуацію, то потрібно обробити їх яким-небудь стимулятором росту. Знайти потрібний препарат ви можете у відповідному розділі нашого інтернет-магазину. Також покращить формування завʼязей обробка розчином борної кислоти. Для цього 1 г кислоти розчиняють в 1 л гарячої води т добре перемішують. Коли розчин вистигне, ним обприскують помідори.
У червні помідорам нерідко докучає і фітофтора. Особливо, якщо надворі стоїть спека та панує підвищена вологість. Деякі господарі не чекають, коли хвороба розвинеться, а проводять профілактичну обробку. Для цього можна використовувати різні препарати, але найкращим варіантом стануть комплексні засоби. Наприклад, Ридоміл Голд, який ви теж можете придбати у нас в магазині.
- Розкажемо, як правильно доглядати за полуницею у серпні. Розглянемо, чому серпень такий важливий для полуниці, які основні заходи догляду в серпні, чи потрібно косити листя полуниці у серпні, а також, надамо корисні поради для догляду за полуницею у серпні.
- Розглянемо місячний календар садівника та городника на вересень 2024 року. Розкажемо, коли можна активно продовжувати збір урожаю, які дні підходять для посадки деяких рослин, а також, у які дні краще виконувати садово-городні роботи.