ТОП 6 рослин, які прикрасять ваш паркан
Навесні та влітку, коли довкола усе буяє та квітне, так хочеться аби довкола було побільше подібної краси. Якщо вам здається, що ви уже все засадили деревами та кущами, зверніть увагу на свій паркан. Існує чимало витких рослин, які здатні рости саме біля такої опори, як огорожа. Вони прикрасять ваше подвірʼя та подарують додаткове затінення від гарячого сонця.
Клематис
Ця рослина являє собою багаторічну ліану. Вона представлена великою кількістю сортів, проте усіх їх обʼєднує чимало схожого, адже вони вирізняються дуже красивими квітами із приємним ароматом. Клематис простий у догляді, а також активно квітне протягом усього літнього періоду. Садити його бажано із сонячної сторони там, де немає сильного вітру. Рослина потребує регулярного поливу та підживлення. До паркану її необхідно підвʼязувати.
Плетиста троянда
Саме плетисту троянду можна назвати однією із найбільш популярних культур, із тих, які вирощують у садах. При чому така традиція існує уже не одне століття. Витких троянд є безліч сортів. Вони зазвичай відрізняються один від одного кольором та розміром квітів. Деякі троянди самі плетуться по сітці чи паркані, а інших потрібно підвʼязувати.
Щоб плетисті троянди тішили буйним цвітом їх потрібно регулярно поливати та обробляти від шкідників та хвороб. Крім того, необхідна своєчасна обрізка кущів.
Дівочий виноград
Наукова назва цієї рослини звучить як дикий виноград пʼятилистий або партеноціссус. Він походить родом із Північної Америки, проте у нас росте давно та є вже добре впізнаваним. Дівочий виноград — це ліана, яка легко плететься практично по будь-якій поверхні, включаючи паркани, альтанки, веранди та ін. Він не цвіте, проте його листя дуже густе та красиве. Влітку воно зелене, а восени стає особливо гарним, оскільки змінює відтінок на яскраво-червоний.
Головна перевага дівочого винограду полягає у тому, що він не потребує практично ніякого догляду, чудово росте у будь-яких умовах і добре переносить морози. Ви можете хіба що обрізати гілки, якщо хочете спрямувати його ріст у потрібному вам напрямку.
Бугенвілія
Якщо ви колись бачили паркан, вкритий бугенвілією, то ви точно його запамʼятали. Вона являє собою багаторічник, який може рости і як ліана, і як деревце. Квіти у неї досить великі та яскраві, мають характерні приквітки.
Бугенвілія любить тепло, тому для неї підійде добре освітлене та затишне місце. Регулярна обрізка, підживлення та грамотний полив — це все, що потрібно для того, щоб ця чудова рослина уже в скорому часі прикрасила вашу огорожу.
Іпомея
Це ще одна багаторічна ліана. Вона походить з родини Березкових та має численних родичів. Іпомея утворює щільний килим із зеленого листя і яскравих квітів, що нагадують свою формою грамофон і повертають голівки за рухом сонця.
Іпомея — дуже красива, але слід памʼятати, що це однорічна культура. Вона швидко росте, проте потребує сонячного світла та затишку. Особливого догляду їй не потрібно. Щоб покращити цвітіння, рекомендовано регулярне підживлення та полив теплою водою.
Плющ
Якщо квітучі виткі рослини — це не те, що вас приваблює, зверніть увагу на плющ. Це відомий всім багаторічник, який швидко обплітає не тільки паркани, але й будинки, а також може стелитись безпосередньо по землі. Він досить легкий, тому не пошкодить ніякої опори.
На відміну від більшості квітучих рослин, плющ без проблем росте у тіні. Також він невибагливий у тому, що стосується поливу. Найкраще плющ росте на піщаних грунтах, хоча це теж є важливою вимогою. Єдине, що потрібно буде при догляді за цією ліаною — це слідкувати за ростом пагонів та обрізати зайві гілочки.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.