Які рослини ще можна посіяти у червні?
Вважається, що посівом культур потрібно займатись лише у весняний час. Дійсно, саме цей період вважається оптимальним для посадки, проте обмежуватись ним не варто. Наприклад, у червні ви можете посіяти чимало овочів та зелені, які ще встигнуть вирости та порадувати багатим урожаєм.
Перелік культур, придатних до посадки в червні
У червні ви можете посіяти чимало овочів.
- Капуста. Рання білокачанна капуста чудово підходить для посадки в червні, адже термін її дозрівання становить приблизно 110 днів. Проте варто памʼятати, що вона любить вологу, тому під час посушливої погоди її доведеться часто поливати. Також рекомендовано садити кольрабі та пекінську капусту.
- Цибуля. У червні можна садити цибулю “на перо”, тобто з метою отримання зеленої цибульки. Сама цибулина навряд чи встигне дорости до потрібних розмірів, хоча якщо вересень буде теплим та сухим, то таке теж можливо.
- Морква. Цей коренеплід росте досить швидко, тому на початку літа рекомендовано висівати пізні сорти, які призначені для тривалого зберігання.
- Червоний буряк. Як і морква, цей коренеплід, посаджений у червні, встигає повністю достигнути та потішити вас гарним урожаєм. Для посадки краще вибирати ранні сорти червоного буряка.
- Спаржева квасоля. Ранні сорти спаржевої квасолі рекомендовано садити у першій половину червня. І уже через 2 місяці ви зможете отримати урожай. Перевагою посадки спаржевої квасолі є також і те, що вона покращує показники грунту, а саме: збагачує його азотом.
- Зелень. Вона росте дуже швидко, тому, щоб отримати її другий урожай, обовʼязково садіть кріп, салат, кінзу, шпинат та іншу зелень у червні.
- Огірки. Якщо ви хочете на початку осені ласувати свіжими огірками, то сміливо садіть цю культуру в червні. Перед цим подбайте про те, щоб добре розпушити та удобрити грунт. Краще щоб перед огірками на грядці не росли баштанні. А ось цибуля, шпинат чи картопля вважаються гарними попередниками.
Як бачите, перелік культур, які можна садити у червні досить великий. До нього можна додати також кабачки, патисони, зелений горошок та чимало інших рослин. Але є й культури, посадка яких у червні небажана. Мова перш за все про петрушку, яка погано переносить літню спеку та навіть якщо зійде, навряд чи потішить вас гарним результатом.
Особливості посадки рослин у червні
Посів культур у червні має свої особливості. Перш за все потрібно подбати про удобрення грунту, особливо, якщо до цього на ділянці росли якісь інші культури, які встигли забрати із землі корисні речовини. На цьому етапі найкращим варіантом буде яке-небудь органічне добриво, наприклад перегній. Його слід вносити тільки на перекопану та добре розпушену землю.
У червні зазвичай стоїть спекотна погода, а якщо немає дощів, то земля досить суха. Тому важливо дуже добре зволожувати посівні канавки, а після посіву присипати сухою землею. Така процедура допоможе перешкодити швидкому випаровуванню води. Крім того, слід не забувати регулярно поливати рослини і після посадки.
Влітку рослини потерпають від палючого сонця, тому логічно, що хочеться створити якийсь затінок для щойно посіяних культур. Проте плівку для цього використовувати не слід, бо так ви погубите всі посіви. Найкраще поставити якусь опору та натягнути на неї звичайний мішок від овочів. Такий захист потрібний лише поки не зʼявляться перші сходження, а після цього приблизно через тиждень його можна забрати.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.