Попелиця на деревах та кущах. Що робити?

Влітку та навесні варто частіше оглядати дерева та кущі у себе на ділянці чи в саду, адже багато з них страждають від попелиці, яка приносить рослинам чимало шкоди. Помітити її доволі легко, адже маленькі, переважно темного кольору, комашки вкривають внутрішню сторону листків практично повністю. Також, якщо попелиця присутня на деревах чи кущах, то вона залишає після себе характерний білуватий наліт. При появі подібного шкідника гаяти час не варто. Потрібно якнайшвидше вжити заходів, які допоможуть позбутись цієї ненажерливої комахи.
Чим небезпечна попелиця?
Попелиця або, як її ще називають, тля, харчується соком, який висмоктує із пагонів, листя, бутонів квітів. Вона розмножується дуже швидко, тому її колонії з легкістю знищують рослини та переміщаються по всьому саду та городу. В поширенні попелиці важливу роль відіграють мурашки. Їх приваблює солодкий нектар, який виділяє тля. Саме тому мурахи не знищують цього шкідника, а навпаки, займаються переносом личинок на інші рослини. Тому, якщо попелиці у вас ще немає, але завелось багато мурашок, цілком можливо, що скоро зʼявляться і ці шкідники. По цій причині для профілактики тлі рекомендовано боротись насамперед із мурахами.
Народні засоби проти попелиці
Чимало садівників та городників у боротьбі з попелицею віддають перевагу народним засобам. Вони є екологічними та готуються із того, що завжди є під рукою. Зокрема, найчастіше використовують наступні рецепти:
- Мильний розчин. Для нього підійде тільки господарське або дігтярне мило. Його потрібно взяти у кількості 100 г та розбавити у 10 л гарячої води. Коли рідина охолоне, нею потрібно ретельно обприскати уражені рослини.
- Настій часнику. Попелиця не переносить часникового запаху, тому цей засіб може бути ефективним.Для його приготування 100 г часнику та 15 часникових стрілок потрібно залити 10 л гарячої води та дати настоятись кілька днів. Після цього процідити та обробити рослини.
- Розчин нашатирного спирту. Нашатирний спирт теж непогано справляється з попелицею. 50 мл даної речовини потрібно розвести у 10 л води, а також додати трохи мильного розчину для того, щоб засіб краще прилипав до листя. Готуємо розчином ретельно, обробляємо всі дерева та кущі.
Які професійні засоби допоможуть від попелиці?
Щоб позбутись попелиці повністю, народні засоби потрібно використовувати дуже часто, ретельно обробляючи кожен листок. Проте, якщо тлі багато, то і це навряд чи допоможе. Тому якщо у вас вражено чимало дерев, кращим рішенням стане використання спеціальних інсектицидів, які ви можете придбати в нашому інтернет-магазині. Їх перевага полягає не тільки у тому, що вони швидко знищують попелицю, але й завдяки їх комплексній дії. Обробивши дерева та кущі одним із таких препаратів, ви забезпечуєте їм додатковий захист і від інших шкідників: гусіні, пильщика, вишневої мухи, листовійки та ін. Найбільш популярними є наступні препарати:
- Актара. Це інсектицид із широким спектром дії. Він буде особливо актуальним, якщо попелиця вразила яблуні. Також допоможе позбутись брунькових довгоносиків, яблуневого квіткоїда та пильщика. Обробка проводиться лише раз в сезон, норма внесення — 2-5 л/1 сотку.
- Актеллік. Цим інсектицидом рекомендовано обробляти такі кущі та дерева, як: черешня, агрус, чорна смородина, малина, персик та ін. За сезон рослини потрібно обробити двічі. Норма внесення препарату — 0,6-1,5 л/га.
- Прованто Вернал. Препарат призначений для обробки винограду, яблуні, полуниці, персика. Окрім попелиці, знищує також листовійку, тлю, довгоносика, квіткоїда та ін. Обробка проводиться лише раз в сезон, норма внесення при цьому 0,2 л/га.
- Конфідор Максі. З його допомогою ви можете захистити персик, сливу, виноград, яблуню, а також декоративні чагарники. Конфідор Максі вноситься в дозі 0,5-1 л/га раз у сезон.
Також ви можете вибрати будь-який інший засіб, адже сьогодні на ринку великий виріб інсектицидів, які ефективно діють проти попелиці та інших шкідників.