Чому на яблуні скручується листя та як з цим боротись?

Кожен досвідчений садівник знає, що у весняно-літній період яблуні потребують регулярних оглядів. Перш за все слід пильнувати листя. Дуже часто воно починає скручуватись, після чого його стан стрімко погіршується. Подібний признак є симптомом деяких захворювань. Крім того, проблема може бути викликана шкідниками або ж банальною посухою. Саме тому важливо вчасно зʼясувати причину та вжити усіх необхідних заходів задля виправлення ситуації.
Попелиця
Найбільш розповсюдженою причиною появи скручених листків на яблуні є тля або попелиця. Ці мініатюрні комашки дуже швидко розмножуються та знищують листки, а також квіти чи бутони. Вони висмоктують сік із листя та вкривають його характерним нальотом. Саме через це воно скручується та темніє.
Серед яблунь до попелиці найбільш вразлива Антонівка. Щоб розпізнати шкідника, просто загляньте на внутрішню сторону листочків. Попелиця зазвичай сірого кольору та вкриває цю частину листка щільним шаром.
З попелицею на яблунях можна боротись за допомогою народних рецептів. Наприклад, використавши мильний чи часниковий розчин. Але для надійного ефекту краще взяти який-небудь інсектицид. Хороший вибір — це Актара, Прованто Вернал, Конфідор Максі та ін. Придбати подібний засіб ви можете у нашому інтернет-магазині.
Борошниста роса
Це захворювання найчастіше вражає молоді яблуньки. Його викликає паразитарний гриб, а саме зараження легко розпізнати, адже листки не тільки скручуються, але й виглядають так, ніби її справді посипали мукою.
Деякі люди найкращим засобом від борошнистої муки вважають Бордоську суміш. Але насправді вона здатна лише призупинити поширення хвороби. А для того, щоб позбутись її повністю, потрібно використати спеціальний фунгіцид. Це може бути Топаз або інший подібний препарат, проте варто памʼятати, що обробку такими засобами проводять не пізніше, ніж за місяць до збору урожаю.
Парша
Це ще одне грибкове захворювання, яке особливо часто вражає яблуню, а також багато інших плодових дерев. Найбільш характерним признаком цієї хвороби є поява темних плям на плодах та листі, але також листки можуть скручуватись. Якщо не вжити достатніх заходів, то вони пожовкнуть та опадуть. Те ж саме швидше за все відбудеться із плодами. Тому з паршею потрібно боротись якнайшвидше. Оскільки вона теж належить до грибкових захворювань, то, як і у випадку з борошнистою росою, можна використовувати фунгіциди з комплексним принципом дії. Вони також широко представлені в нашому інтернет-магазині.
Нестача вологи та поживних речовин
Якщо ви ретельно оглянули яблуню, але окрім скручених листків, не знайшли більше ніяких признаків захворювання, то можливо справа в тому, що дерево просто страждає від нестачі води. Це особливо актуально, якщо стоїть жарка погода та довго немає дощу. В такому випадку необхідно забезпечити регулярний полив, при чому він має бути достатньо рясним. А щоб вода не випаровувалась занадто швидко, ділянку під деревом варто замульчувати.
Також скручування листків у яблуні може виникати, якщо у грунті недостатньо поживних речовин. Наприклад, якщо, окрім скручування, листя має занадто світлий відтінок, жовтіє і опадає, то швидше за все дереву не вистачає азоту. У цьому випадку потрібно внести сечовину або аміачну селітру. Коли ж листки стають червонястими, а згодом темніють, необхідне добриво, що містить фосфор. Про нестачу калію свідчать листки, які закручуються вниз та мають блідий зеленкувато-голубуватий відтінок.
Вчасне виявлення та лікування захворювань яблуні допоможе вам уникнути багатьох проблем та обовʼязково подарує гарний урожай.
- Розглянемо, що варто внести під газон у червні. Розкажемо, чому зʼявляється мох на газоні, які основні завдання червневого догляду за газоном, а також, чим підживити газон у червні.
- Проаналізуємо, як доглядати за квітами у кашпо влітку. Розкажемо, як обрати правильне місце для вирощування квітів у кашпо, як поливати квіти у спекотні дні літа, який захист від спеки краще використовувати, а також, чим підживлювати квіти у кашпо для рясного цвітіння.