Як правильно здійснювати полив городу?
Полив городу виглядає дуже простою процедурою. Адже, здається, він не потребує ніяких знань, вам потрібно лише вилити воду на рослину. Проте насправді існує чимало нюансів, і вони особливо цікавими будуть у літню пору, коли через спеку та посуху практично усі рослини на городі потребують додаткового джерела вологи.
Головні правила поливу
- Якщо ви не впевнені, як саме поливати дану культуру — під корінь чи по листю, виберіть краще перший варіант. Нерідко листковий полив призводить до надмірного намокання та сприяє розвитку грибкових захворювань.
- Влітку, коли стоїть спека, полив потрібно проводити або рано-вранці або пізно увечері. Справа в тому, що вдень сонце занадто активне, і вся волога швидко випарується. Якщо на вулиці прохолодно, то полив рекомендовано робити вранці або вдень, щоб до настання темноти рослини встигли висохнути. Дотримання подібного графіку вбереже від грибка та інших захворювань.
- Глибина поливу, тобто кількість використаної для цього води, залежить від того, на якому етапі розвитку знаходиться рослина. Наприклад, якщо ви сієте насіння у грунт, то зволожити його можна поверхнево. Але коли йдеться про рослину, яку уже вкоренилась, то тут потрібно багато води, щоб вона без проблем проникла аж до кореневої системи.
- Поливати рослини найкраще водою, температура якої становить 18 градусів. Це оптимальний показник.
- Щоб попередити випаровування вологи із землі та зменшити частоту поливу, землю під рослинами можна мульчувати. Для цього найкраще використовувати різноманітні натуральні матеріали, такі, як тирса або солома.
- Через деякий час після поливу грунт рекомендовано розпушити. Адже на ньому утворюється кірочка, яка перешкоджає проникненню у землю корисних речовин.
- Деякі рослини погано переносять жорстку воду. Тому перед поливом її варто помʼякшити шляхом додавання спеціальних препаратів.
Перелив та недолив: чим вони шкідливі?
Навіть досвідчені господарі часто роблять помилки та поливають свої рослини занадто часто або занадто рясно. Не слід думати, що застій води — це незначна проблема. Він призводить до підвищення кислотності грунту, загнивання кореневої частини та до проблем із засвоєнням рослиною поживних речовин. Особливо сильно не люблять надмірного поливу квасоля, буряк, спаржа, картопля. Також не надто часто слід поливати перець, огірки, помідори, баклажани. Якщо ви помітили, що полили їх занадто рясно, то можете зробити невеликі рівчаки, у які стече зайва вода.
Недостатній полив — це також серйозна проблема. Якщо Ви зволожите лише верхній шар землі, то вода не потрапить до кореня. Результатом недостатнього поливу є те, що завʼязі опадають, а зелені рослини “ідуть у стрілку”. Також наслідком може бути поява верхівкової гнилі у томатів. Огірки через посуху можуть гірчити, а перець ризикує втратити майже усі плоди ще не стадії їх формування.
Найбільш небезпечним слабкий полив є для рослин, які потребують багато вологи для нормального розвитку. Мова про капусту, шпинат, салат, редиску, кріп. Перелічені культури слід поливати, як мінімум, кожні чотири дні, інакше не варто очікувати від них гарного урожаю.
- Проаналізуємо, які секрети успішного вирощування гортензії. Розкажемо, коли найкращий час для посадки гортензії, які особливості осінньої посадки гортензії, а також, які основні правила догляду за гортензією.
- Розглянемо, які гербіциди є надійними рятівниками урожаю від бурʼянів. Розкажемо, які бувають види гербіцидів за певними критеріями, як правильно вибрати гербіцид, а також, які загальні рекомендації щодо застосування гербіцидів.