Які шкідники загрожують смородині?
Ягоди смородини, як чорної, так і червоної, відзначаються насиченим смаком, та чудово підходять для приготування варення, компоту чи інших ласощів. І найкраще вони смакують, якщо зірвані на власному городі. У вирощуванні кущі смородини досить невибагливі, проте нерідко потерпають від різноманітних шкідників. Якщо вчасно з ними не боротись, то урожай може серйозно постраждати. Тому пропонуємо більш детально ознайомитись з поширеними шкідниками, які найчастіше паразитують на кущах смородини, та дізнатись, якими методами із ними можна боротись.
Шкідники, небезпечні для смородини
- Смородиновий бруньковий кліщ. Найбільше він дошкуляє чорній смородині. Цей шкідник має мікроскопічні розміри, тому розгледіти його важко. Частіше за все його присутність видає надмірна набряклість бруньок. Саме їх шкідник знищує першими, хоча пожирає і інші частини рослини. Небезпека смородинового кліща ще й у тому, що він переносить чимало захворювань, наприклад, так звану “махровість”.
- Галиця пагонова смородинова. Це невеличка двокрила комаха, що нагадує комара. Її можна помітити біля кущів у травні й липні. Це шкідник відкладає яйця у корі смородинового куща, що в результаті нерідко призводить до всихання гілки.
- Павутинний кліщ. Цей шкідник загрожує багатьом рослинам у саду та на городі, і смородина — не виключення. Особливо часто страждає від нього червона смородина. Кліщ розташовується здебільшого на нижній частині листка, він швидко захоплює всю рослину та стає причиною зниження урожайності та погіршення смаку та зовнішнього вигляду ягід.
- Пильщик агрусовий або смородиновий. Цей коричневий жук, довжиною 2-3 см, зʼявляється в результаті зараженого грунту, наявності сміття на ділянці. Особливий ризик виникає, якщо грунти кислі. Пильщик небезпечний тим, що обʼїдає листя смородини, залишаючи лише прожилки.
- Мушка стеблова. Мініатюрна комашка, розміром до 5 мм. Незважаючи на так мікроскопічні розміри, відкладає ненажерливі личинки, які знищують цілі стебла. Для боротьби з нею потрібно видалити пошкоджені пагони, обробити та перекопати грунт довкола кущів.
- Попелиця. На смородині можуть жити відразу декілька видів попелиці: листкова галова, велика смородинова, дрібна агрусова. Комашки дрібні, але їх добре помітно на листі та бруньках. Характерним симптомом часто є пухирці на листках, липкий наліт. У боротьбі з попелицею важливо памʼятати, що в її появі часто винні мурахи, тому вивести з городу варто спочатку саме їх.
Методи боротьби із шкідниками
Боротись із шкідниками, які знищують кущі смородини, можна як профілактично, так і цілеспрямовано. У першому випадку можна використовувати так звані народні рецепти, які є цілком безпечними. Найчастіше застосовують мильний розчин, окріп, настій з тютюну чи цибулиння. Проте всі ці засоби будуть корисними лише тоді, коли шкідники відсутні. Якщо ви ж уже помітили ознаки зараження, то натуральні рецепти навряд чи допоможуть. Особливо, коли шкідники вже присутні у великій кількості. В цьому випадку рекомендовано використовувати спеціальні інсектициди, які доступні для покупки у нашому інтернет-магазині. Зокрема, зверніть увагу на такий комплексний препарат як Актеллік. Він активно бореться з різними шкідниками та використовується у період вегетації. Потрібно обробити кущі всього двічі за сезон, але при цьому памʼятати, що остання обробка повинна проходити не пізніше, ніж за 20-50 днів до збору урожаю.
Також окрім комплексних препаратів можна застосовувати бордоську суміш. І хоч цей засіб призначени в основному для боротьби із грибковими захворюваннями, він також може бути ефективним і при наявності шкідників.
- Проаналізуємо, з чого та як починати тепличний бізнес. Надамо бізнес план, як розвинути тепличний бізнес, розкажемо, які культури рекомендовано вирощувати в теплицях, які типи теплиць бувають, а також, які переваги та недоліки тепличного бізнесу в Україні.
- Розглянемо, як збільшити урожай картоплі. Розкажемо, що таке репродукція картоплі та які її особливості, яка різниця між першою та другою репродукцією картоплі, а також, як підготувати та посадити посівну картоплю.