Чим та коли найкраще підживити капусту?
Хороший урожай капусти залежить від багатьох факторів. Це і вчасний полив, і посадка у правильному місці, і відсутність шкідників. Важливу роль відіграє також і регулярне підживлення, адже для правильного росту капусті необхідний набір і мікро- та макроелементів. Удобрювати рослину слід уже на етапі розсади, проте і після висадки на відкритий грунт чи у теплицю, вона повинна бути вчасною та регулярною.
Як потрібно удобрювати розсаду?
Удобрювати розсаду капусти рекомендовано тричі. Перший раз це варто зробити приблизно через 10 днів після пікірування. Для цього можна використовувати як готові комплексні добрива, так і приготувати розчин самостійно. Для цього на 1 л води береться 4 г суперфосфату, 1 г хлористого кальцію та 2 г аміачної селітри. Важливо перед кожним підживленням полити розсаду теплою водою. Це захистить молоді корінці від можливого опіку.
Приблизно через 12 днів розсаду можна підживити знову, використовуючи розчин аміачної селітри. Третє підживлення рекомендовано робити за 11-14 днів до висадки розсади. У цьому випадку підійде така ж схема, як і при першому підживленні.
Підживлення капусти на різних стадіях вегетації після висадки у відкритий грунт
Перед тим, як зайнятись безпосереднім підживленням капусти, варто звернути увагу на грунт, в якому вона буде рости. Для даної культури найкраще підійде ділянка із нейтральним грунтом. Якщо ж земля має підвищену кислотність, то варто попередньо внести гашене вапно або золу, які допоможуть її знизити.
Кількість підживлень капусти залежить в першу чергу від її сорту. Якщо йдеться про ранні сорти, то вистачить двох разів, а якщо про пізні — то варто підживити їх не менше 3-4-х разів. Як і у випадку з розсадою, добрива варто вносити на попередньо зволожений грунт. Також слід використовувати лише прикореневе підживлення, оскільки внесення на листки може їх травмувати.
Перше підживлення після висадки капусти на постійне місце здійснюється не раніше, ніж через 15-20 днів, адже важливо дати рослині добре прижитись та адаптуватись до нових умов. Коли ж цей час минув, можна приготувати мінеральний розчин із 10 л води, 20 г суперфосфату, 10 г сечовини та 10 г калію. При цьому під кожну капустину вливаємо не менше 0, 5 л вказаного засобу. Прискорити ріст капусти на цьому етапі допоможуть і органічні добрива. Наприклад, розбавлений гранульований послід.
Друге підживлення капусти робиться приблизно через 14 днів після першого. Оптимальним варіантом буде використання комбінації мінеральних та органічних добрив. Наприклад, можна взяти 500 мл концентрату коровʼяку та розчинити у 10 л води, додавши 30 г азофоски. Під кожу капустину потрібно влити не менше 1 л цього розчину.
Третє внесення добрив під капусту знову проводиться через 2 тижні. У цій ситуації також доцільно поєднувати органіку та мінеральні препарати. Так, ви можете змішати коровʼяк з 25 мл розчину суперфосфату і 5 г калійного добрива. Або ж до коровʼяка можна додати 15 г мікродобрив і 30 г суперфосфату. Всі пропорції вказані на 10 л води.
Якщо ви бачите, що капуста середніх або пізніх сортів росте погано, має маленькі головки, то можна удобрити її і четвертий раз. В подібній ситуації робочий розчин готується за тим самим рецептом, що і для третього підживлення.
Щоб підживлення капусти було вдалим, варто не лише суворо дотримуватись пропорцій, але й використовувати тільки якісні та перевірені препарати. Придбати всі необхідні засоби ви можете в нашому інтернет-магазині. В каталозі ви знайдете як мінеральні препарати, так і різноманітні органічні добрива за доступною ціною та з доставкою.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.