Що можна посадити у липні на вільних грядках?
Липень — гаряча пора у всіх значеннях цього слова. Але особливо актуальний цей вислів для всіх, хто займається вирощуванням овочів, ягід та інших культур. Зазвичай у липні проводиться збір урожаю, підживлення добривами, обробка від шкідників та інші подібні процедури. На городі у цей час зʼявляється все більше порожніх грядок, із яких уже встигли зібрати урожай. Щоб вони не пустували, деякі господарі садять на них нові рослини. Проте чи є це гарною ідеєю, та чи встигнуть дані культури дати урожай, адже на вулиці уже середина літа? Щоб відповісти на ці питання, варто знати деякі нюанси та особливості посадки овочів влітку.
Переваги посадки рослин у липні
Не варто боятись сіяти та висаджувати рослини у розпалі літа, особливо якщо у вас на городі зʼявилось вільне місце. Найголовніша перевага такої посадки полягає у тому, що чимало культур зберігаються набагато краще, якщо їх зібрали восени. Це особливо актуально для південних регіонів, де все швидко дозріває і збір урожаю багатьох овочів відбувається влітку. Тому є сенс продовжувати садити рослини, щоб ви змогли отримати ще один врожай, придатний для тривалого зберігання.
Які культури найкраще садити у липні?
Існує не так багато культур, для яких посадка в липні вважається прийнятною, проте все ж господарям є із чого вибрати.
- Зелень. Це найкращий варіант для посадки у липні. Більше того — досвідчені городники дуже часто садять кріп та іншу зелень так званим конвеєрним методом. Справа в тому, що подібні культури швидко переростають та втрачають як смакові якості, так і вітамінний склад, тому дуже добре завжди мати грядку із свіжою зеленню. У липні можна садити кріп, руколу, салат фенхель та багато іншого. Також ви можете вирощувати цибулю та часник для отримання зеленої частини.
- Редиска. Вважається, що редиску можна вирощувати лише навесні, бо у іншу пору року вона не дасть гарного урожаю. Проте насправді потрібно лише підібрати правильний сорт. Важливо, щоб він не був схильний до стрілкування. Якщо ця умова виконана, то можете сміливо садити редиску навіть у липні. Але потурбуйтесь про регулярний полив, адже саме від нього залежить майбутній урожай.
- Бобові. Вони представлені великим розмаїттям сортів, серед яких є чимало скоростиглих варіантів. Якщо ви плануєте садити бобові у липні, то саме їм варто віддати перевагу. Плюсом посадки бобових є те, що вони невибагливі та добре переносять як спеку, так і дощову погоду.
- Огірки. Ця культура обожнює тепло, тому огірки сміливо можна сіяти у липні. Більше того: помічено, що літні огірки більш стійкі до захворювань та мають кращу урожайність. Найкраще їх вирощувати розсадним методом, адже він забезпечує найбільш швидкий ріст культури. Також перед посадкою огірків важливо добре підготувати грунт. Не тільки розпушити його, але й підживити з допомогою азотних, калійних та фосфорних добрив. Окрім того, огірки потрібно буде регулярно поливати, бо вони погано переносять засуху. Перегялянути каталог добрив можна за посиланням.
- Буряк. Червоний буряк за умови тепла та гарного освітлення росте досить швидко, тому його теж нерідко садять в липні. Щоб прискорити ріст цього овоча рекомендовано робити вузькі грядки, а також не забувати про полив.
- Капуста. Вона чудово росте на ділянках, з яких щойно зібрали урожай картоплі. Для посадки у липні потрібно вибирати капусту ранніх сортів та вирощувати розсадним способом.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.