Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Правила застосування сечовини як добрива для рослин

Правила застосування сечовини як добрива для рослин

Досвідчені господарі регулярно використовують у своєму саді та на городі різноманітні добрива. Сечовина або карбамід — один із найбільш популярних варіантів, адже вона містить багато азоту, який є необхідним для правильного та швидкого росту рослин. Проте, щоб сечовина приносила максимум користі, варто дізнатись про її основні властивості, а також вивчити правила застосування цього добрива.

Що таке сечовина та із чого вона складається?

Добриво під назвою “сечовина” — це хімічна сполука, яка є амідом вугільної кислоти. Зовнішньо вона має вигляд дрібних білих гранул. Це робить її дуже схожою до аміачної селітри. Щоб розрізнити їх використовують простий прийом: мокрими пальцями потрібно розімʼяти одну кульку. Якщо це сечовина, то вона залишить після себе мильний слід.

Для чого використовувати сечовину для підживлення рослин у саду та городі

Сечовина відома перш за все тим, що у ній міститься великий вміст азоту, а саме — близько 46 %. При використанні вивільняються леткі форми даного елемента. При цьому потрібно враховувати, що вказаний процес досить тривалий та займає 10-14 днів. Це впливає на особливості використання сечовини, про які варто памʼятати всім садівникам та городникам.

Особливості використанні сечовини

Сечовину сміливо можна назвати універсальним добривом. Проте все ж від інших азотовмісних препаратів її вирізняють певні індивідуальні особливості.

  • Внесення сечовини рекомендовано ранньою весною. Найбільш оптимальний варіант — це удобрити грунт приблизно за тиждень до посадки рослин. Якщо ж добриво вноситься безпосередньо під час посадки, то варто пильнувати, щоб воно не контактувало із насінням, бо це може негативно повпливати на його схожість. Щоб знизити ризик до сечовини у такому випадку можна додати калій. Також при додаванні у лунку, сечовину рекомендовано присипати землею, і тільки після цього класти саджанець чи сипати насіння.

  • Восени внесення карбаміду небажане, оскільки швидше за все він встигне вимитись великою кількістю талої води. Виняток становлять піщані грунти, які можно удобрювати сечовниною навіть у вересні-листопаді.
  • Сечовина здатна знижувати кислотність грунту. Саме тому вона найкраще підходить для використання на легких та кислих грунтах. Замовити карбамід можна за посиланням.
  • Для кращого вивільнення азоту сечовині потрібна вода. Тому підживлення рекомендовано робити у теплу погоду після дощу, або ж попередньо зволожувати грунт.
  • Не рекомендовано одночасно із сечовиною використовувати такі види добрив, як вапно, суперфосфат, крейда та доломітове борошно. Справа в тому, що у цьому випадку сечовина може дещо втратити свою ефективність.
  • Сечовина у вигляді розчину підходить також для позакореневого підживлення. На відміну від аналогів при правильному застосуванні вона не палить листя.

Норми внесення сечовини

Придбати сечовину ви можете у нашому магазині або у будь-якій іншій торговій точці. На упаковці цього товару вказано його дозування для підживлення різних культур. Доречі для замовлення перейдіть за посиланням до каталогу. Зазвичай норми наступні:

  • для передпосівної підготовки грунту 5-12 г гранул на 1 м²; під
  • час вегетації норма 5-10 г добрив на 1 м²;
  • для позакореневого підживлення овочів готується розчин із 50-60 г добрива на 10 л води, при цьому норма використання розчину повинна бути приблизно 3 л на 10 м²;
  • для дерев та чагарників норма складає 15-20 г на 1 м², а при позакореневому підживленні, яке роблять зазвичай після цвітіння, готується розчин із 10 л води і 20-30 г добрива.

Правила використання сечовини у якості азотного добрива для рослин

Як бачите, сечовина — чудове та універсальне добриво. Вона стимулює ріст рослини, а також створює додатковий захист від деяких шкідників, що робить її ще більш корисною.

Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner