Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4506 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Ознаки хлорозу та методи боротьби з ним

Ознаки хлорозу та методи боротьби з ним

Хлороз — це доволі розповсюджене захворювання, яке вражає листя деяких овочів, квітів, чагарників та дерев. Зокрема, часто від нього страждає малина, смородина, помідори, виноград та огірки. Дуже важливо розпізнати хлороз вчасно, адже при запущеному стані рослина може загинути.

Що таке хлороз та як він виглядає?

Хлорозом рослин називають порушення синтезу хлорофілу і, відповідно, уповільнення процесу фотосинтезу. Це проявляється цілим рядом зовнішніх ознак, які залежать від причин самої патології. Проте найпоширенішим симптомом є поява на листках блідо-зелених або жовтих плям. У міру того, як прогресує захворювання, листя може повністю пожовтіти, адже воно пришвидшено втрачає зелений пігмент. Окрім описаного признаку, при хлорозі листя сповільнюють свій ріст та скручуються, а квіти облітають. З часом відмирають верхні пагони, після чого починається поступове відмирання також і кореневої частини.

Причини хлорозу

До хлорозу у більшості випадків приводять дві основні причини.

  • Інфекційні захворювання. Частіше за все це вірусні хвороби, але можуть бути і грибкові. Відрізнити хлороз інфекційного походження допомагає те, що він супроводжується також пожовтінням прожилок листя, тоді як при інших видах хлорозу вони залишаються зеленими.
  • Дефіцит поживних речовин. Найчастіше йдеться про нестачу магнію, цинку, азоту, заліза. Крім того, слід враховувати, що занадто кисле середовище грунту може заважати всмоктуванню перелічених речовин.

Значно рідше до хлорозу може привести травма кореня або ж спадкове захворювання, яке виникає в результаті мутації.

Як боротись з хлорозом?

Якщо йдеться про вірусний хлороз, то вражену рослину або її частини потрібно видалити та знищити. При захворюваннях, що переносяться шкідниками, обовʼязково використовуйте інсектициди, наприклад, Актару, Протеус, Енжіо та ін. Широкий вибір подібних засобів ви знайдете у нашому інтернет-магазині. Також у нас ви можете придбати різноманітні види добрив. З їх допомогою усувають дефіцитний хлороз. А який саме препарат потрібно використовувати, залежить від речовини, якої не вистачає у грунті.

  • Дефіцит заліза. Як правило, хлороз вражає верхню частину рослини та не проходить навіть після підгодівлі азотом. Подібна ситуація особливо поширена на лужних або карбонатних грунтах з підвищеним рівнем кальцію. При такому виді хлорозу допоможе залізний купорос або препарати, що містять хелат заліза.
  • Дефіцит азоту. При цьому виді хлорозу світліють практично усі частини рослини, вона погано росте, плоди маленькі та кислі. Проблему легко вирішити за допомогою таких простих азотних добрив як сечовина чи аміачна селітра. Вони вносяться у концентрації 10-15 г/кв.м. або 40-50 г/10 л. Крім того, можна використовувати також і комплексні рідкі органічні добрива, у яких міститься значна частка азоту.

  • Дефіцит магнію. При нестачі магнію пожовклі листки швидко буріють та відмирають. Щоб зупинити цей процес, потрібно правильно підживлювати рослини. На початку сезону для цього рекомендовано використати магнієву селітру. У другій половині липня при перших ознаках дефіциту вноситься добриво Калімагнезія або ж сульфат магнію.
  • Дефіцит цинку. Якщо рослині бракує цинку, про це сигналізує недорозвинутість листя, часто буває багато пустоцвітів, а завʼязь опадає. Дефіцит найчастіше зʼявляється після внесення занадто великої кількості фосфорних добрив або вапнування грунту. Виправити ситуацію допоможе позакореневі підживлення сульфатом цинку або хелатами цинку.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner