Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4507 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Як правильно зібрати насіння помідорів? Кращі методи

Як правильно зібрати насіння помідорів? Кращі методи

Чимало господарів, особливо ті, хто вирощує помідори не перший рік, у певний момент вирішують не купувати насіння, а зібрати його власноруч. Тим більше, що власний насіннєвий матеріал буває нічим не гірший від магазинного. Головне — правильно його зібрати та зберігати у належних умовах.

зберігати томати, томати та зберігання насіння

Переваги насіння, зібраного власноруч

Часто вважається, що куплене у магазині насіння краще, ніж домашнє, тому морочити собі голову його збором не варто. Проте це не зовсім так, адже власноруч зібраний матеріал має також і свої переваги:

  • Збираючи насіння із здорових кущів, ви можете бути впевненим, що воно теж не заражене та дасть гарний урожай.
  • Насінини, зібрані у домашніх умовах, зазвичай мають більший розмір.
  • В магазинному пакетику насіння доволі мало, а от дома ви можете зібрати його стільки, скільки вам потрібно.
  • Із домашнім насінням ви можете бути впевненими у тому, що воно правильно зберігалось, а от із магазинним доводиться вірити виробнику та реалізатору.

зібрати насіння помідорів

З яких помідорів та коли саме найкраще збирати насіння?

Перш за все потрібно зазначити, що насіння не збирається із гібридних сортів. Якщо на упаковці, із якої ви брали насіннєвий матеріал для посадки, була позначка F1, то це признак того, що плоди, вирощені із нього, для подальшого розмноження не підходять. У випадку, коли ви брали насіння на ринку та не впевнені у тому, яке саме воно, насіння з нього теж бажано не збирати.

Найкраще збирати насіння із перевірених роками сортових помідорів. Зокрема, хорошу славу мають такі сорти, як Бичаче Серце, Чорний принц, Малиновий гігант, Рожевий мед та багато інших. Придбати насіння томатів гарної якості ви завжди можете у нашому інтернет-магазині. До вашої уваги широкий вибір різних сортів як гуртом, так і роздріб.

Збирати насіння потрібно тільки із здорових та сильних кущів, на яких виросли великі та здорові плоди. Помідори повинні бути повністю зрілі, адже насіннєвий матеріал, зібраний у зелених томатів, відзначається нижчою якістю.

збираємо насіння помідор, як зібрати насіння томатів

Особливості збору насіннєвого матеріалу у помідорів

  • Розріжте помідор навпіл та вийміть насіння із м'якоттю. Покладіть його у тарілку.
  • Проведіть так звану ферментацію насіння. Для цього підготуйте прозору банку та влийте у неї воду. Рідини повинно бути у кілька разів більше, ніж самого насіння. Насіннєвий матеріал добавте у посудину, перемішайте з водою, накрийте її кришкою і залиште у теплому місці. Раз в день потрібно додатково перемішувати вміст.
  • Приблизно через 2-4 дні на поверхні води зʼявляться бульбашки або навіть трішки цвілі. Це значить, що процес ферментації можна закінчувати. Щоб відділити насіння від м'якоті, просто долийте води, і воно поступово спливе на поверхню.
  • Зібрані насінини промийте водою та викладіть на папір чи тканину, щоб вони просохли.

  • Приблизно через тиждень, коли насіння стане повністю сухим, його можна відправляти на зберігання.

Як зберігати насіння помідорів?

Перш за все потрібно памʼятати, що із кожним роком зберігання помідорів їх схожість дещо знижується. У випадку з помідорами цей період максимально становить 4 роки.

Для зберігання насіннєвого матеріалу, отриманого з помідорів, підготуйте полотняні мішечки. Це найкращий варіант, адже у пластику насіння впріє, а у паперовому конверті може намокнути. Мішечки найкраще тримати у підвішеному стані, щоб вони не контактували ні з якою поверхнею та мали доступ повітря. Загалом, кімната, у якій ви зберігаєте насіння повинно бути сухою та достатньо прохолодною. Тоді насіння буде гарної якості та зберігатиметься скільки потрібно.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner