Грибкові хвороби болгарського перцю та методи боротьби із ними
Болгарський перець — один із улюблених літніх овочів у багатьох людей. Однак щоб виростити його, треба добряче постаратись. Одна із найбільших складностей у вирощування болгарського перцю полягає у тому, що він схильний до багатьох захворювань, які можуть дуже сильно позначитись на урожайності. Тому дуже важливо вчасно розпізнати збудника та вжити необхідних заходів.
Грибкові захворювання зустрічаються, напевно, найчастіше, адже збудники, — мікроскопічні спори, легко переносяться вітром та довго зберігаються у грунті. Грибкових захворювань є дуже багато, проте перець найчастіше вражають декілька із них.
Чорна ніжка
Нею хворіє переважно розсада перцю на ранніх етапах свого росту. Признаком зараження є потемніння стебла внизу біля кореня. З часом воно стає більше вираженим, призводить до стоншення стовбура та падіння рослини. Для профілактики слід використовувати протруєння насіння, а також знезараження землі і обробку грунту. У боротьбі з чорною ніжкою найчастіше використовують Фундазол, Фітоспорин-М, Превікур та ін.
Біла гниль
Ця хвороба найчастіше вражає тепличні перці, оскільки виникає в умовах різкого перепаду температур і високої вологості. Характерним признаком захворювання є поява білого нальоту на стеблі та листках, потовщення стебла, зміна кольору листочків. В залежності від інтенсивності ураження видаляются або частини рослини, або уся рослина. Для обробки слід використовувати бордоську суміш та препарати, які містять її у своєму складі, а аткож Топаз, Превікур, Фундазол та ні.
Фітофтороз
Це, напевно, найбільш поширена хвороба городніх культур. Не оминула вона й болгарський перець. Фітофтора вражає рослини переважно у серпні, коли ночі вже холодні, а удень досить жарко. Її головним признаком є поява темно-бурих плям. В залежності від погоди, рослина внаслідок цього зсихається або гниє. Позбавитись від фітофторозу допоможуть такі препарати як Браво, Фітоспорин-М, Метакса, Ридоміл Голд та ін.
Борошниста роса
Частіше її можна побачити у тепличних рослин, але нерідко борошниста роса зустрічається і у перцю, який росте у відкритому грунті. Хвороба починається із світло-зелених плям на зовнішній частині листка, а згодом рослина покривається характерним борошнистим нальотом білого кольору. В результаті листя жовкне та опадає. Щоб позбутись борошнистої роси на болгарському перці, використовуйте бордоську суміш, Фітоспорин-М, Топсин, Фундазол. Також важливо обробити не тільки всі рослини, але й землю та інструмент. Якщо перець вражений сильно, то його рекомендовано видалити з ділянки для ризику зараження інших насаджень.
Вертицильозне вʼянення
Найчастіше воно зустрічається на ділянках із бідними грунтами. Вертицильозне вʼянення зазвичай вражає рослини перед цвітіння. Воно гальмує ріст куща і листя. Нові листочки стають темно-зеленими, а їх міжвузля занадто коротким. На нижніх листках зʼявляються світло-зелені плями, які постійно збільшуються. З часом вони сохнуть та опадають у напрямку знизу догори. Якщо вертицильозне вʼянення вразило рослину на більш пізніх термінах, то його видно і по плодах, які мають маленький розмір.
Щоб не допустити розвитку хвороби, рекомендовано дотримуватись сівозміни в 3-4 роки, та садити перці після культур, яких вона не вражає. Також важливо повністю видаляти уражені рослини та підтримувати нормальну вологість грунту. На жаль, препаратів, які допоможуть вирішити вертицильозне вʼянення немає, тому профілактика виходить на перше місце.
Як бачите, грибкові захворювання становлять велику небезпеку для болгарського перцю. Тому найкраще проводити профілактичні заходи. А препарати для цього, а також для боротьби з уже наявними збудниками, ви можете придбати в нашому інтернет-магазині. У нас дуже великий вибір фунгіцидів, які підходять як перцю, так і багатьом іншим рослинам.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.