Чим буде корисна на городі звичайна сіль?
Сіль заслужено вважається однією із найкорисніших та найпотрібніших кухонних приправ. Адже вона додає смаку майже кожній страві, а без неї їжа виглядає занадто прісною. Але сіль використовують не тільки у кулінарії. Вона має значно ширшу сферу застосування, яка включає також і сільське господарство. Зокрема, сіль може бути досить корисною у вас на городі. Головна її цінність полягає у тому, що вона ефективно бореться зі шкідниками та збудниками деяких захворювань, і при цьому є екологічно чистим продуктом. Але із застосуванням солі на городі потрібно бути обережними, адже її надмір може бути шкідливим для грунту.
Допомога при фітофторозі
Грибкове захворювання під назвою “фітофтороз” часто вражає різні культури, а особливо — томати. Щоб зупинити розвиток хвороби, їх рекомендовано обробити сольовим розчином, який готується у пропорції 50 г солі на літр води. Як правило, цієї кількості вистачає приблизно на 20-30 кущів томатів. Окрім помідорів, сольовим розчином можна обробити і інші культури: баклажани, картоплю та ін.
Підживлення для червоного буряка
Нерідко власники присадибних ділянок помічають, що червоний буряк ніби зупинився у своєму рості. В такому випадку йому потрібна допомога, і сіль може виручити вас у цьому. Для цього 35-50 г солі добавте у відро води та добре перемішайте. Цим розчином потрібно полити буряки, але не зовсім звичним способом. Воду потрібно лити не на самі рослини чи під корінь, а у борозни, відступивши приблизно 15-20 см від овочів.
Боротьба із бурʼянами
Сіль дуже добре допомагає боротись із бурʼянами на городі. Все що потрібно — це добре посипати рослини-шкідники сіллю, адже ця процедура неминуче призведе до їх загибелі.
Якщо у вас на ділянці росте така небезпечна рослина, як борщівник, то ви теж можете спробувати позбутись її назавжди з допомогою солі. Для цього стебла борщівника потрібно зрізати якомога нижче. Після цього у порожнину стебла необхідно засипати сіль так, щоб вона заповнила їх аж до краю. Як правило, всього однієї процедури достатньо, щоб борщівник загинув повністю.
Підживлення дерев з використанням солі
Щоб плодові дерева давали більш багатий урожай, теж можна використовувати звичайну кухонну сіль. У такому випадку підживлення доцільно робити в кінці осені або ж ранньою весною. Для цього слід посипати сіллю пристовбурові кільця, а після цього щедро полити землю. Процедура передбачає використання солі у кількості 3-4 ст. л на один квадратний метр. Цей простий метод не тільки збільшить урожай, але й забезпечить деревам додатковий захист від шкідників та хвороб.
Чи може сіль зашкодити?
Звичайно, сіль добре допомагає при фітофторозі та інших захворюваннях, та без проблем може використовуватись у невеликих кількостях. Проте якщо ви будет посипати город сіллю чи поливати його сольовим розчином занадто часто, то це призведе до руйнування структури грунту та його виснаження. У деяких випадках така земля може стати непридатною для вирощування рослин, тому сіль потрібно використовувати з розумом. Окрім того, слід враховувати, що не завжди вона настільки ефективна, як це потрібно. Якщо ви бачите, що сіль не допомагає, і хвороба прогресує, то скористайтесь магазинними засобами захисту рослин. Адже в іншому випадку ви можете втратити урожай. А купити всі необхідні препарати ви можете у нашому інтернет-магазині. Ми пропонуємо тільки перевірені та якісні засоби захисту для вашого саду та городу.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.