Як та коли збирати з городу цибулю?
Цибуля не дарма є однією із найпопулярніших культур у наших городників. Садити її дуже вигідно, адже вона довго зберігається та чудового підходить для приготування більшості страв. Але для того, щоб із зберіганням цибулі не виникало проблем, потрібно знати деякі правила.
Які ознаки свідчать про те, що урожай цибулі можна збирати?
В залежності від регіону та погодних умов, цибулю для зберігання на зиму забирають з городу у липні-серпні. Дуже важливо зробити це не занадто пізно або, навпаки, занадто рано, адже ці обидві крайності дуже негативно впливають на зберігання. Про те, що урожай цибулі пора збирати, свідчать деякі ознаки:
- шийка жовтіє, стає повністю сухою;
- шкірка цибулі теж сохне, а верхній шар ще й легко відділяється від поверхні;
- цибулине перо “лягає” на землю.
Дозрівання цибулі залежить від різних умов і, зокрема, від сорту. Але зазвичай це відбувається приблизно через 68-80 днів від часу посадки даної культури.
Правила збору цибулі
Якщо ви бачите, що цибуля вже майже дозріла, то приблизно за два тижні до орієнтовного збору припиніть полив. Збір коренеплоду слід проводити у суху та теплу погоду. Зверніть увагу на те, як цибуля виривається із землі. Якщо вам не вдається витягнути її цілком, а її шийка при цьому рветься, то краще використовуйте садові чи городні вила, з допомогою яких легко можна підважити сам коренеплід.
Вибирати цибулю потрібно максимально акуратно та обережно. Справа в тому, що удари та інші пошкодження можуть стати причиною її загнивання в майбутньому.
Після збору цибулю відразу не обрізають, а залишають на 1-2 дні добре обсохнути на сонці. Тільки після цього перо видаляють. Ще через деякий час обрізають і корінець, залишаючи приблизно 2 см. Якщо ви зберігаєте цибулю, заплітаючи її, то така сильна обрізка непотрібна.
Як збирати цибулю, якщо стоїть дощова погода?
Нерідко буває так, що часто йдуть дощі, і цибуля не встигає достатньо підсохнути. В такому випадку не варто залишати коренеплоди, щоб вони й надалі мокли під дощем. Цибулю потрібно зібрати, але не обрізати. Її рекомендовано розкласти десь у сухому місці, бажано на горищі або під навісом приблизно на тиждень, а потім обрізати так, як це описано вище. Цього часу, як правило, достатньо, щоб цибуля остаточно дозріла та обсохла.
Поради щодо зберігання цибулі
Після того, як ви провели обрізку цибулі, її варто посортувати за розміром головок. Найбільші рекомендовано використати найшвидше, бо вони більш схильні до псування. А от середні та маленькі головки можна відкласти на тривале зберігання аж до весни.
Зберігати цибулю найкраще у дерев'яному ящику, плетеному кошику або у спеціальній сітці. Дуже важливо, щоб вона знаходилась у темному, сухому та добре провітрюваному приміщенні. Оптимальний температурний режим +15-20 градусів. Не можна допускати занадто суттєвого зниження температури, адже від цього цибуля втрачає свої смакові якості.
Важливою умовою є і вологість. Особливо у тому випадку, якщо ви зберігаєте цибулю у підвалі разом з іншими овочами. Такі коренеплоди, як, наприклад, картопля, червоний буряк чи морква виділяють багато вологи, тому можуть впливати на показники вологості повітря.
Протягом усього часу зберігання цибулі постарайтесь регулярно оглядати її та вилучати коренеплоди, які почали гнити. Така профілактика захистить решту головок від псування та збереже ваш урожай у належному вигляді якомога довше.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.