Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4990 відгуків
Вільна дата відправки: 17.06.2025 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Чим найчастіше хворіють помідори?

Чим найчастіше хворіють помідори?

Вирощування помідорів вимагає від городника не тільки певних навиків і вмінь, але й знань. Справа в тому, що томати доволі часто хворіють, і в деяких випадках це може призвести до повної втрати врожаю. Частіше за все йдеться про вірусні, грибкові та бактеріальні захворювання, які швидко поширюються та вражають значну частину рослин. Тому важливо вчасно виявити проблему та пролікувати помідори, або ж подбати про якісну профілактику.

Фітофтороз

Від фітофтори помідор страждає, напевно, найчастіше. Збудник ховається як у грунті, так і у насінні чи на інвентарі, тому він має високі шанси потрапити саме на вашу ділянку. Ризик збільшується, коли є підвищена вологість, або коли присутній різкий перепад між нічною і денною температурою повітря. Для фітофторозу характерна поява коричневих плям на листі, стеблі, плодах, які з часом чорніють.

Позбутись цієї хвороби дуже важко. Перш за все треба скористатись системним фунгіцидом. Багатий вибір подібних препаратів ви знайдете в нашому інтернет-магазині. Окрім обробки фунгіцидом, також рекомендовано внести добрива, які містять калій та фосфор. Для профілактики помідори, які ростуть на відкритому грунті, можна час від часу обробляти молочною сироваткою. Ця рідина значно знижує ризик розмноження грибків.

Чорна ніжка

Хвороба має вигляд темного обідка, який зʼявляється на стеблі ближче до кореня. Вона вражає найчастіше розсаду помідорів та проявляється при високій вологості або занадто густій посадці. В залежності від того, який саме вид грибка вразив помідори, чорний обідок на ніжці може поєднуватись із нальотом білого або іншого кольору.

Якщо ступінь ураження розсади помідорів чорною ніжкою є значним, то врятувати їх навряд чи вдасться. Однак, якщо ви помітили хворобу на ранній стадії, то варто спробувати з нею боротись. Для цього слід використовувати фунгіциди або обробити сіянці мідним купоросом. Для профілактики розсаду рекомендують підсипати невеликою кількістю піску — до 2 см. Також гарний результат дає полив розчином марганцівки, приготованим у пропорції 3-5 г на 10 л води.

Біла плямистість

Ця хвороба відома також під назвою септоріоз. Частіше за все вона дошкуляє помідорам ранніх сортів. Фактором ризику є надмір азотних добрив та загущеність посадки. Септоріоз виглядає як брудно-білі плями, що зʼявляються на листках. Вони мають буру окантовку та чорні цяточки по всій поверхні.

Біла плямистість зазвичай розвивається під час спеки. Вражене хворобою листя швидко вʼяне та опадає. Щоб попередити це захворювання, варто обробити грунт перед посадкою томатів, використовуючи 5 % розчин марганцівки або окріп, охолоджений до 80 градусів. Для боротьби з септоріозом підійде бородська рідина або один із системних фунгіцидів.

Суха плямистість

Це захворювання, відоме також під назвою альтернаріоз, здатне знизити урожайність приблизно на 85 %. На ранній стадії воно проявляється великими коричневими плямами, які зосереджуються на нижніх листках. Потім чорні сухі плями, покриті нальотом, зʼявляються уже по всій поверхні куща та вражають практично усі частини рослини. Єдиним методом боротьби з сухою плямистістю є профілактика. Вона передбачає обробку рослин бордоською рідиною або ж хлорокисом міді. На ранніх етапах захворювання також можуть допомогти фунгіциди, які містять манкоцеб, дифеноконазол або ж хлорокис міді.

Бура гниль

Буру гниль або фомоз можна упізнати по досить великій коричневій плямі, що утворюється на самому помідорі біля плодоніжки. Вона вражає плоди дуже глибоко і робить їх непридатними для вживання в їжу. Виникає фомоз через надлишок азоту або занадто активний полив. Позбутись його можна з допомогою фунгіцидів. Але найкраще не допустити розвитку хвороби. Для цього рекомендовано поливати рослини кожні 14 днів розчином із марганцівки та соди. Для цього на 10 л води потрібно взяти 1 г марганцівки та 1-2 ст. л. соди. Теплим розчином кущі помідорів підливають під корінь. Це значно знизить ризик появи бурої гнилі та захистить також і від інших хвороб.

Інші статті
  • Що варто внести під газон у червні?
    Розглянемо, що варто внести під газон у червні. Розкажемо, чому зʼявляється мох на газоні, які основні завдання червневого догляду за газоном, а також, чим підживити газон у червні.
  • Як доглядати за квітами у кашпо влітку?
    Проаналізуємо, як доглядати за квітами у кашпо влітку. Розкажемо, як обрати правильне місце для вирощування квітів у кашпо, як поливати квіти у спекотні дні літа, який захист від спеки краще використовувати, а також, чим підживлювати квіти у кашпо для рясного цвітіння.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner