Місячний календар городника та садівника на вересень 2022
У вересні на садівників та городників очікує багато роботи. Перш за все потрібно зібрати урожай. Окрім того, у цей час проводять обробку саду, осіннє підживлення, пересаджують рослин та виконують багато інших завдань.А щоб знати, що та коли саме найкраще робити, може допомогти місячний календар.
- 1 вересня. Цей день особливо сприятливий для збору урожаю. Також можна виконувати і будь-які інші роботи, окрім пікірування плодових дерев та їх обрізки.
- 2 вересня. Сьогодні час краще присвятити різноманітним роботам із землею. Це може бути розпушування, рясний полив, підживлення. Рекомендовано продовжувати збір урожаю, особливу увагу приділивши викопуванню коренеплодів.
- 3 вересня. Як і попередні дні, цей день сприяє практично усім городнім та садовим роботам. Але обрізування і пікірування рослин, а також прибирання бадилля краще відкласти.
- 4 вересня. Сьогодні не надто вдалий день для садово-городніх робіт. Але при потребі можна зайнятись поливом, прибиранням бадилля.
- 5 вересня. У цей день можна робити практично будь-що, крім обрізання дерев. Особливу увагу слід приділити посадці та пересадці рослин, у яких плодоносить наземна частина. Також можна зайнятись укоріненням вусів полуниці, зібрати плоди в саду.
- 6 вересня. День добре підходить для збирання плодів, які призначені для тривалого зберігання. Крім того, можна проводити посів рослин, посадку та пересадку, вносити добрива, заготовляти живці. Обрізку плодових дерев проводити небажано.
- 7 вересня. Найкраще сьогодні збирати урожай баштанних та плодових культур, різноманітної зелені, ягід, фруктів. Крім того, можна займатись й іншими справами, але збирання листя та бадилля, а також обрізка дерев — під забороною.
- 8 вересня. Надто активні роботи сьогодні небажані, але можна зайнятись збором урожаю, який не призначений для зимового зберігання. Також можна садити, сіяти і пересаджувати деякі рослини, зокрема баштанні, листові овочі, плодові дерева, ягідні кущі. Обрізку дерев й сьогодні проводити небажано.
- 9 вересня. День дуже сприяє усім роботам. Зокрема рекомендовано заготовляти насіннєвий матеріал, робити щеплення, перещеплення, живцювання, укорінення вусів та ін. Проте прищипку та обрізання дерев, а також збір бадилля краще відкласти.
- 10 вересня. На цю дату випадає повний місяць. Це значить, що можна виконувати багато активних дій на городі чи в саду, від збору урожаю до поливу. Проте пасинкувати, щепити, пікірувати, обрізати рослини небажано.
- 11 вересня. Дозволені практично усі роботи, крім пікіровки, обрізання, щеплення, прищипки.
- 12 вересня. Активні дії сьогодні небажані. Проте можна приділити увагу боротьбі з бурʼянами, розпушуванню землі, захисту від шкідників. Дуже корисно займатись заготівлею лікарських рослин. Прищипка, обрізання, пасинкування та посадка небажані.
- 13 вересня. День підходить для активних робіт. Можна робити практично все, особливо збирати урожай та викопувати цибулини квітів для зберігання. Не варто лише пасинкувати, обрізати, садити та прищипувати рослини.
- 14 вересня. Сьогодні, навпаки, свою активність в саду та на городі краще обмежити. Найкраще провести день за поливом, розпушуванням землі, обробкою від шкідників. Можна робити щеплення, пересадку та обрізку дерев, працювати з корінням та викопувати цибулини квітів.
- 15 вересня. День сприятливий, особливо для обрізки рослин. Не варто лише виконувати роботи, де потрібно використовувати садовий інвентар.
- 16 вересня. Сьогодні добре працювати із надземною частиною рослин. Бажано збирати урожай зернових, заготовляти лікарські рослини у якості сировини або на насіння, викопувати цибулини. З корінням працювати небажано, також під забороною занадто щедрий полив.
- 17 вересня. День сприяє усім роботам, окрім рясного поливу, пікірування та прищипки.
- 18 вересня. Активні дії небажані. Особливо пікірування та прищипка. Натомість можна займатися боротьбою із шкідниками, внесенням органічних добрив.
- 19 вересня. Рекомендовано працювати із надземною частиною рослин. Бажано утриматись від рясного поливу.
- 20 вересня. Слід продовжувати роботи, повʼязані із надземною частиною рослин. Але слід памʼятати, що від пікіровки та прищипки краще утриматись.
- 21-22 вересня. Ці дні сприяють не надто активним роботам. Рекомендовано прополювання, розпушування землі, обробка від шкідників, збір лікарських рослин та інші подібна робота. Рясний полив, робота з корінням, пікіровка та прищипування небажані.
- 23 вересня. День підходить для різних робіт, зокрема, для збору урожаю тривалого зберігання, консервації. Небажана робота з садовим інвентарем, а також прищипка та пікірування коріння.
- 24 вересня. Цей день варто провести максимально спокійно. Займіться консервацією, проведіть підживлення. Ні в якому разі не варто корчувати дерева, копати, рвати рослини та проводити інші подібні маніпуляції.
- 25 вересня. Від посадки, щеплення, копання, роботи з корінням та розпушування краще відмовитись. Найкращі процедури на сьогодні — обрізка дерев та кущів, обробка від шкідників.
- 26 вересня. На цей день припадає молодий місяць, а це значить, що сьогодні дозволені будь-які активні роботи. Виняток становить процедура видалення пагонів або їх обрізка.
- 27 вересня. День дуже сприятливий для збирання плодів, прополювання, посадки, пересадки, укорінення живців та іншої роботи. Небажане лише окулірування.
- 28 вересня. Сьогодні можна роботи практично будь-яку роботу, крім обрізання рослин. Особливо вдалим цей день вважається для збору надземних плодів.
- 29-30 вересня. Пересадка та обрізка рослин сьогодні небажані. А от усі інші роботи сміливо можна проводити.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.