Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4503 відгуків
Вільна дата відправки: 13.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Що можна посадити на грядках у вересні?

Що можна посадити на грядках у вересні?

Вересень у нас асоціюється здебільшого із часом, коли потрібно збирати урожай. Проте на початку осені у саду та на городі можна виконувати багато іншої роботи. Наприклад, посадити грядки. Адже вересень — це здебільшого ще досить теплий місяць, а заморозки бувають вкрай рідко. Для посадки слід вибирати культури, які швидко ростуть та не є занадто вибагливими. Такий підхід дозволить вам отримати урожай з них ще до початку холодів. Мова йде перш за все про різноманітну зелень та листові овочі, наприклад, руколу, шпинат, китайську капусту та ін.

Китайська капуста

Її часто плутають із салатом, проте на відміну від останнього вона не має качана. Ця капуста також відома під назвою пекінська. Вона чудово підходить для салатів, причому як літніх, так і зимових. Головна перевага китайської капусти — це те, що вона любить прохолодну погоду і чудово росте при температурі приблизно +16 градусів. Саме тому вересень підходить ідеально для того, щоб посадити її на одній із опустілих грядок. Перший урожай після посадки можна зібрати уже через 40-60 днів.

Редиска

На початку вересня можна спробувати виростити редиску. Вона любить прохолодну погоду, тому, вирощена на початку, осені, зазвичай не гірчить та є більш соковитою. Окрім того, редиска доволі морозостійка, тому, навіть якщо у вересні будуть заморозки, то вони їй не загрожують. Для посадки у вересні найкраще підходять сорти редиски із коротким терміном дозрівання, термін вегетації яких становить не більше 20-30 днів.

Салат-латук

Вітамінний та хрусткий, цей салат не тільки відмінно смакує, але й ідеально підходить для посіву в кінці серпня або у вересні. Але для цього бажано вибирати сорти із коротким терміном дозрівання. Латук дуже швидко росте. Приблизно на 3-5 день зʼявляються перші сходи, а уже через два тижні можна зібрати достатньо багато зелені. При цьому ця рослина досить стійка до холоду та без проблем витримує низькі температури до -4-5 °С.

Рукола

Вона без проблем переносить досить прохолодну температуру та коротший, аніж влітку, світловий день. Більше того, руколі не зашкодять навіть невеликі заморозки. Але цю рослину потрібно буде регулярно поливати, якщо вересень видався сухим. Окрім того, не варто садити її у затінку, оскільки для нормального росту руколі потрібно багато сонячного проміння.

Шпинат

Він більш вибагливий і з його вирощуванням у вересні доведеться заморочитись. Але, враховуючи скільки вітамінів та мікроелементів містить листя шпинату, воно того варте. Якщо ви вирішили посадити шпинат у вересні, то рекомендовано перед посадкою замочити насіння. Тоді воно швидше проросте. Глибина бороздки повинна бути не глибокою — близько 1 см, адже це теж впливає на ріст. При загрозі заморозків, грядку із шпинатом варто накрити на ніч плівкою. При дотриманні усіх правил, приблизно через 50 днів від посіву ви зможете поласувати свіжим та смачним домашнім шпинатом.

Пряні трави

Пряні трави та зелень можна сміливо садити у вересні. Вони дуже швидко ростуть та, як правило, не потребують якихось специфічних умов. Мова йде перш за все про кріп, петрушку, зелену цибулю, базилік та ін.

Озимий часник та ягоди

Зазвичай його садять дещо раніше, проте, якщо ви не встигли, то завжди можете здійснити висадку озимого часнику на початку осені. Як правило, це не заважає йому гарно прийнятись та пустити зелені пагони навесні. Крім часника, у вересні можна садити також полуницю, малину та інші ягоди. Проте бажано робити це лише у першій половині місяця.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner