Пересадка айстри: як зробити це правильно?
Айстри — одні із найкрасивіших осінніх квітів. Вони починають цвісти уже в кінці серпня та радують багатим та яскравим цвітінням аж до листопаду. Айстри є багаторічними кущами. Це значить, що посадивши їх раз, ви зможете достатньо довго насолоджуватись цвітінням без зайвих клопотів. Проте у деяких випадках ці квіти необхідно пересадити. А щоб вони добре прийнялись, потрібно зробити це, дотримуючись певних правил.
Для чого та коли потрібно пересаджувати айстри?
Незважаючи на те, що айстри багаторічні рослини, все ж після 4-5 років на одному місці їх рекомендовано пересадити на іншу частину вашого саду. Це покращить цвітіння, зробить його більш пишним та яскравим, а також зміцнить самі рослини. Також айстри розсаджують, якщо вони ростуть занадто щільно. 5-річні кущі чудово підходять для розмноження діленням куща.
Вважається, що найкращим часом для пересадки айстри є весна. Хоча досвідчені спеціалісти наполягають, що її можна проводити практично у будь-який час теплого сезону. Більше того, дехто стверджує, що проводить пересадку навіть пізньої осені, і це не заважає айстрам без проблем прижитись на новому місці.
Як провести пересадку?
Перш за все потрібно вибрати правильне місце. Айстру рекомендовано садити на відкритій, добре освітлене місцевості. Важливо також, щоб на даній ділянці перед цим не росли тюльпани, гладіолуси, левкоя або самі ж айстри. Натомість картопля, помідори та фізаліс будуть для цієї квітки гарними попередниками.
Місце для посадки слід підготувати заздалегідь. Його потрібно перекопати на глибину приблизно 20 см. Також рекомендовано обовʼязково внести яке-небудь органічне добриво. Це може бути компост або ж перегній. Він вноситься у розрахунку 4 чашки добрива на кожні 10 кв. м. Наприклад рекомендуємо добриво для садових квітів Ogrod 2001.
Самі айстри теж готуємо до пересадки. Потрібно щоб вони були добре зволожені, адже це покращить їх стан, а також полегшить саме викопування. Тому приблизно за день до проведення процедури квіти варто щедро полити.
Викопувати айстри найзручніше лопатою. Її вставляють у землі приблизно за 20-30 см від стебла. Процедуру потрібно виконувати акуратно та поступово, щоб не пошкодити коріння та саму рослину. На новому місці викопуємо ямку для посадки. Її розмір повинен бути таким, щоб викопана айстра разом із залишками землі на корені легко у неї помістилась. Рослину слід помістити у яму так, щоб верхня частина її грунтової грудки була на тому ж рівні, що й земля. Не варто занадто сильно утрамбовувати грунт після посадки, адже він має залишатись пухким.
На новому місці пересаджені айстри потрібно рясно полити. Важливо зволожити землю приблизно на 5 см в глибину для того, щоб квіти добре прийнялись. Надалі полив повинен бути регулярним, бо, хоча айстри й без проблем переносять короткочасну засуху, але при достатній кількості вологи почувають себе значно краще.
Щоб вона не випаровувалась занадто швидко, землю під квітами можна замульчувати. Для цього краще використати природні матеріали, наприклад, скошену траву або тирсу. Проте слідкуйте, щоб мульчі не було занадто багато і вона не закривала собою корінь та саму рослину. Адже це може призвести до загнивання останньої.
- Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.