Чим найкраще вкрити рослини на зиму?
В Україні зими бувають доволі суворі. Особливо, коли мова йде про північні та східні регіони. Саме через це деякі теплолюбні рослини можуть не витримати впливу низьких температур. Для захисту від негоди їх рекомендовано вкрити, і зробити це потрібно безпосередньо перед настанням холодів. Для даної процедури можна використовувати як натуральні, так і синтетичні матеріали. А щоб було легше визначитись, який саме матеріал вам потрібен, варто ознайомитись із особливостями кожного із них.
Природні матеріали
У цій категорії знаходяться укривні матеріали, подаровані нам самою природою: це земля, листя, солома та ін. Їх головна перевага — це екологічність та економічність.
- Земля. Підгортання землею найкраще підходить для рослин невисокого росту, або ж для укриття коренів. Найчастіше мова про молоді саджанці, квіти багаторічники, невисокі кущі та ін. При цьому використовувати слід не звичайний грунт з городу, а суміш торфу і перегною, яка є більш пухкою та легкою. Суть методу полягає в насипанні землі довкола кореня так, щоб утворився горбик, висотою 10-40 см.
- Ялинові гілки. Завдяки тому, що хвоя на них тримається довго, вони є чудовим матеріалом для укриття. Гілки пропускають повітря і створюють своєрідну повітряну подушку, яка забезпечує надійний захист від морозу. Окрім того, ранньою весною, коли сонце вже досить активне, лапник захистить також і від сонячних опіків. Але використовуючи ялинові гілки, варто памʼятати, що протягом зими хвоя частково осипається та може підвищувати кислотність грунту.
- Опале листя. Це доволі популярний варіант, але інколи він може принести і шкоду. По-перше, варто знати, що для укриття рослин не слід використовувати листя яблуні та інших фруктових дерев. Для цієї цілі найкращим варіантом є листя дуба, у крайньому разі — листя берези, клену чи каштана. Крім того, експерти радять вкривати рослини листям лише на короткий період, або ж комбінувати його із іншими матеріалами. Справа в тому, що воно може суттєво намокнути, особливо, якщо ви не вкриєте його додатково чимось зверху. Окрім того, у ньому нерідко заводяться миші.
Штучні матеріали
- Мішковина. Хоча ми віднесли її до штучних матеріалів, насправді ця тканина є повністю натуральною, адже її виготовляють із натуральних волокон, таких як джут чи коноплі. Для укриття рослин важливо використовувати нову мішковину, а не старі мішки, оскільки на них можуть бути грибки та інша патогенна флора. Вкутуючи рослини у даний матеріал рекомендовано залишати достатній проміжок між гілками та самою тканиною. В іншому випадку вона може намокнути та спровокувати появу гнилі або плісняви.
- Неткані матеріали. Незважаючи на свою синтетичну основу, такі матеріали чудово справляються із задачею захисту рослин від холоду. Вони можуть бути представлені у різних видах в залежності від технології та речовин, які застосовувались під час їхнього створення. Найбільшою популярністю користуються такі варіанти, як спанбонд, лутрасил, геотекстиль. Сьогодні на ринку ці укривні матеріали часто продаються у вигляді готових чохлів, що значно полегшує їх експлуатацію. Ними вкривають троянди, гортензії, дерева, кущі. Також вони підходять для накриття ранніх грядок та посівів, щоб захистити їх від весняних заморозків. Неткані матеріали можуть мати різну щільність та різний колір. Рекомендовано підібрати світлі відтінки, адже це додатково захистить від ультрафіолету. Що стосується щільності, то найвищий показник у геотекстилю — 100 до 800 г/кв.м, завдяки чому він дуже міцний. Спанбонд зазвичай має щільність від 15 до 80 г/кв.м, а лутрасил — 18-60 г/кв. Варто зауважити, що чим вищим є даний показник, тим надійніше конкретний матеріал захищає від від низьких температур та вітру. Проте якщо у вашому регіоні дуже суворі зими бувають вкрай рідко, то краще використовувати більш тонкий варіант, адже він краще пропускає повітря.
- Проаналізуємо, що потрібно враховувати при виборі контейнерів для вирощування овочів. Розкажемо, яким повинен бути контейнер для вирощування овочів, який матеріал та розмір контейнера краще вибрати, а також, де найкраще тримати контейнер з овочами.
- Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.