Правильна посадка полуниці на агроволокно
Сучасні господарі, які займаються посадкою полуниці, практично усі використовують чорне волокно. Воно має чимало переваг та значно полегшує догляд за грядкою. Агроволокно захищає від бурʼянів та шкідників. Також воно сприяє швидшому дозріванню ягід. При цьому даний матеріал добре пропускає воду та повітря, а також є екологічним та безпечним. Проте потрібно знати, як саме правильно укласти агроволокно, щоб воно не зашкодило, а принесло лише користь.
Як підготувати ділянку до посадки полуниці на агроволокно?
Для посадки полуниці рекомендовано віддати перевагу сонячній місцині без сильних протягів. Під час встановлення меж грядки не забудьте врахувати, що агроволокно має стандартні розміри. Зазвичай його ширина становить 3, 2 м або 1, 6 м. Оскільки між собою смуги не склеюються, то ідеальним варіантом буде грядка прямокутної або квадратної форми, у якої довжина сторін є кратною ширині волокна.
Коли ви вже відміряли розміри грядки, саме час її перекопати та видалити усі бурʼяни. Після перекопування також варто додатково добре розпушити землю граблями.
Основні етапи посадки полуниці на чорне агроволокно
Процедура посадки повинна виконуватись поступово та включати кілька головних етапів.
- Укладка агроволокна. Для цього етапу вам знадобляться кілочки, з допомогою яких ви будете закріплювати краї. Їх роль можуть успішно виконувати відрізки дроту, довжиною 70-80 см, зігнуті навпіл. Якщо ж кілочків немає, то краї можна присипати землею чи притиснути каменями. Відрізки агроволокна слід укладати внахльост, так, щоб один шар заходив на інший приблизно на 20 см і щоб між ними не залишалось проміжків.
- Облаштування доріжок. Якщо грядка у вас велика, то на агроволокні потрібно зробити доріжки, по яких ви будете проходити під час посадки полуниці, догляду за нею та збору ягід. Позначити їх можна просто посипавши грудками землі.
- Створення розрізів. Розгорнуте агроволокно є суцільним, тому для посадки кущів полуниці у землю, потрібно зробити розрізи. Але зручніше спочатку крейдою позначити місце кожного майбутнього отвору. Розрізи робляться хрест-навхрест з допомогою звичайного ножа. При цьому варто памʼятати, що оптимальна відстань між кущами полуниці становить 25-30 см, а між рядами — 40-60 см.
- Посадка кущів полуниці під агроволокно. Розгорнувши кожен розріз у агроволокні, посадіть туди по одному кущику. Прослідкуйте, щоб посадка була не надто глибокою та полийте рослини через лунку. При цьому важливо, щоб вода обовʼязково була теплою.
Як доглядати за полуницею?
Агроволокно на грядці з суницями може знаходитись, як мінімум, протягом 3 сезонів. При цьому воно значно спрощує догляд, адже не потрібно вкривати кущі на зиму чи видаляти бурʼяни. Також агроволокно забезпечує гарний захист від слимаків, які дуже часто дошкуляють полуниці. Те ж саме стосується жуків, які часто нищать квіти.
Полуниця, посаджена на агроволокні, потребує регулярного, але не занадто рясного поливу. Влітку під час спеки процедуру рекомендовано проводити 2-3 рази в тиждень у вечірній час. Весною та восени, коли вже не так жарко полуницю поливають по потребі.
Окрім поливу, полуницю під агроволокном потрібно регулярно підживлювати. Це дуже важливо, адже найближчі 3-4 роки пересаджувати її ви не будете, тому грунт поступово виснажується, і запаси корисних речовин потрібно поповнити.
Також не забувайте про видалення вусів та сухого листя. Це підвищить врожайність та смакові якості плодів. Варто зауважити, що на агроволокні вусики ростуть рідше, тому роботи у вас буде значно менше.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.