Як зробити парник із агроволокна своїми руками?
Агроволокно уже досить багато років успішно використовується садівниками та городниками. Воно має досить широку сферу застосування та, зокрема, чудово підходить для створення парників. Зробити їх власноруч доволі легко, потрібно знати лише деякі нюанси.
Чому варто вибрати агроволокно у якості матеріалу для парника?
Для створення парників використовують біле агроволокно, адже воно володіє цілим рядом корисних характеристик:
- Міцність. На вигляд агроволокно є тонким, проте насправді воно досить міцне та надійне. Такий матеріал витримує не тільки сильний вітер, але й навіть град.
- Захист від морозу. Агроволокно забезпечує надійний захист рослин від холоду та заморозків, і саме в цьому полягає його найважливіша функція.
- Еластичність. Агроволокно тонке та еластичне. Це дозволяє йому приймати будь-яку форму, що важливо при створенні різних конструкцій, у тому числі парника.
- Захист від сонця та спеки. Сонячні промені, навіть навесні можуть серйозно нашкодити рослинам. Агроволокно пропускає достатню кількість сонячного світла, але при цьому затримує шкідливе ультрафіолетове випромінювання. Крім того, у жарку погоду цей матеріал перешкоджає випаровуванню вологи і таким чином не дає рослинам засохнути.
- Повітропроникність. Агроволокно добре пропускає повітря, що є дуже важливим для правильного росту та розвитку усіх рослин.
- Простота у використанні. Агроволокно легко очищається та є доволі довговічним, тому прослужить вам не один сезон.
Етапи створення парника із агроволокна
Перш за все вам потрібно придбати агроволокно. Зробити це ви можете, наприклад, у нас в інтернет-магазині. Ми пропонуємо широкий вибір агроволокна різного кольору та товщини. Для парників зазвичай використовується матеріал із середньою щільністю 30-60 г/м2 білого кольору. Розміри можуть бути індивідуальними, адже листи агроволокна легко можна зшити між собою за допомогою швейної машинки. При цьому ви можете орієнтуватись на готові стандартні парники, які зазвичай мають ширину в 1 м, висоту 50-80 см і довжину 2-8 м.
Для створення парника також необхідні дуги. Найкраще для цього підходять полівінілхлоридні трубки, які гарно гнуться та легко приймають потрібну форму. Для їх установки в землю потрібно вставити металеві штирі, які будуть забезпечувати стійкість конструкції. Відстань між дугами повинна становити не більше одного метра. Якщо ж вона буде більша, то парник може виявитись нестійким. Також для установки парника можна зробити основу із дощок, або ж у місці кріплення кожної дуги та у кожному куті встановити деревʼяні бруски. Ці прийоми зроблять конструкцію максимально стійкою, а це особливо важливо, якщо ви плануєте високий парник або робите його на відкритому вітряному місці.
Натягувати полотно на дуги потрібно рівномірно, так, щоб воно не провисало, але й не розірвалось. Важливо також закріплювати агроволокно до нижнього краю кожної дуги, а також у інших місцях, де це потрібно. Для цього слід використовувати спеціальні кліпси із пластику, які продаються зазвичай у будівельних магазинах. Вони легкі і при цьому забезпечують надійну фіксацію. Якщо ж кліпсів немає, то під час установки краї полотно можна закріпити, поклавши на них цеглу або камені.
Парник із агроволокна при необхідності легко можна зняти, скласти “гармошкою” та поставити у місце, де він буде зберігатись до наступного використання. Також його можна попрати, як вручну, так і у пральній машинці.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.