Агротканина чи агроволокно: що краще підходить для мульчування?
Мульчування — це доволі популярна процедура у садівництві та городництві, адже з її допомогою можна позбутись бурʼянів, зменшити ймовірність появи шкідників та прискорити дозрівання урожаю. Сьогодні її особливо активно застосовують при вирощуванні ягід, винограду, баштанних та багатьох інших культур. Основними матеріалами для мульчування вважаються агроволокно та агротканина. Багато хто думає, що за своїми характеристиками вони є практично повністю ідентичними. Проте між агроволокном і агротканиною є досить суттєва різниця і це безпосередньо впливає на спосіб їх використання.
Чим відрізняється агроволокно від агротканини?
Часто можна почути, що і агротканину і агроволокно називають тканиною або текстилем. Насправді саме тканим матеріалом є лише агротканина. Вона має ткану основу та своєю текстурою нагадує поліпропіленові мішки для цукру з тією лише різницею, що вони білі, а вона — чорного кольору. Натомість агроволокно або, як його іще називають, спанбонд — це повністю синтетичний нетканий матеріал.
Головна різниця між агроволокном і агротканиною полягає у тому, що остання має значно більшу щільність. Мова йде зазвичай про 90-130 г/м2. У той же час спанбонд має значно нижчі показники. Хороша щільність робить агротканину значно надійнішою і міцнішою. У той же час її вартість також є суттєво вищою. Тому закономірно, що перед господарями виникає питання: якому ж матеріалу віддати перевагу, якщо ви збираєтесь зайнятись мульчуванням городу чи саду? Однозначної відповіді на це питання немає, адже все залежить від особливостей вашої грядки чи ділянки.
Агротканина чи агроволокно: чому віддати перевагу?
Сьогодні дуже часто мульчування використовують під час вирощування полуниці. Мало хто знає, але для цього підходить як агротканина, так і агроволокно. Перший варіант рекомендовано застосовувати, якщо у вас великі плантації ягід. У цьому випадку використання агротканини є виправданим, оскільки вона міцна та не рветься під час збору урожаю та інших робіт. Особливо у тому випадку, якщо на полі працює багато людей.
Якщо ж Ви вирощуєте полуницю вдома або на дачі, то сміливо можете брати для мульчування якісне агроволокно. При дбайливому поводженні воно успішно виконує свої функції, а ви таким чином зможете зекономити гроші. До речі, у агроволокна є й переваги перед агротканиною. Справа в тому, що під впливом останньої грунт ущільнюється, що може негативним чином може вплинути на урожайність.
При мульчуванні також можливий варіант, коли міжряддя вкривають більш міцною агротканиною, а от для самих рядів використовують агроволокно. Цей метод можна використовувати як для полуниць та інших ягід, так і для овочів, баштанних культур.
Виноград та ягідні чагарники є багатолітніми рослинами. Тому для їх мульчування більш доцільно використовувати агротканину. Хоч вона і дорожча, але прослужить довше, ніж найміцніше агроволокно, і після її використання можна буде забути про бурʼяни, мінімум, на 5-10 років.
У ситуації з деревами можливі різні варіанти. Наприклад якщо у вас в саду є декоративні кущі чи плодові дерева, біля яких практично ніхто не ходить, то ви сміливо можете використовувати для мульчування міцне агроволокно, щільністью 60г/м2. Зверху його рекомендовано присипати корою, тирсою або землею. Якщо ж дерева знаходяться у місці, де часто ходять люди, або ж ви хочете замульчувати їх один раз і забути про цю процедуру на наступні 10 років, то краще придбайте агротканину.
Як бачите, і агроволокно і тканина мають свою сферу застосування. Тому обовʼязково варто розглядати обидва ці варіанти. При цьому важливо купувати дані матеріали тільки у перевірених виробників. Тоді вони прослужать вам довго та безпроблемно. А придбати агроволокно та агротканину найвищої якості ви можете у нашому інтернет-магазині. Кліома пропонує різноманітні варіанти різної щільності для різних потреб, які знадобляться вам у вирощуванні городини та садовини.
- Проаналізуємо, як виростити лайм у себе на підвіконні. Розкажемо, які особливості лайма, як вирощувати лайм з насіння, відводка та живця, а також, які нюанси догляду за лаймом в домашніх умовах.
- Розкажемо, який грунт краще підійде для гортензій. Розглянемо, які основні вимоги до грунту для посадки гортензій, чому для гортензії важливо підкислювати грунт, а також, які готові субстрати краще використовувати для вирощування гортензій.