Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4415 відгуків
Вільна дата відправки: 15.10.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Який вид грунту найкраще підходить для сукулентів?

Який вид грунту найкраще підходить для сукулентів?

Багато людей серед усіх домашніх рослин віддають перевагу саме кактусам і сукулентам. Це не дивно, адже вони тішають розмаїттям форм та кольорів, виглядають дуже екзотично та є доволі невибагливими у догляді. Проте якщо ви хочете забезпечити своїм сукулентам ідеальні умови для активного росту та квітучого зовнішнього вигляду, вам потрібно турбуватись про деякі моменти. Зокрема, це стосується вибору грунтосуміші. У даному випадку ви можете або приготувати її самостійно, або ж придбати готовий варіант у магазині.

сукуленти, посадка сукулентів, який грунт підходить для сукулентів, як приготувати грунт для сукулентів самостійно

Якій землі віддають перевагу сукуленти?

Щоб точно сказати, який грунт люблять сукуленти, важливо добре вивчити особливості цих рослин. Їх головною характеристикою є здатність дуже добре утримувати воду, через що вони потребують нечастого поливу та погано переносять застій води. Із цього випливає, що у грунті, призначеному для сукуленту, обовʼязково має бути багато дренажу та неорганічних компонентів. Також серед основних вимог — легка підкисленість землі.

сукуленти, посадка сукулентів, який грунт підходить для сукулентів, як приготувати грунт для сукулентів самостійно

Готуємо грунт для сукулентів самостійно

Готуючи грунт для посадки сукулента, варто памʼятати, що експерти радять дотримуватись наступних пропорцій:

  • 50 % твердого наповнювача (це приблизно 5 % органіки та 45 % мінеральних складників);
  • 50 % пористого наповнювача (він повинен бути наполовину заповнений повітрям і наполовину водою).

При цьому саморобна грунтосуміш може виглядати по-різному. Все залежить від того, що саме використали для її створення. Найчастіше це грунтосуміш із гравієм чи перелітом, торфʼяний грунт, кокосовий субстрат.

  • Грунтосуміш на основі гравію. Для неї слід використовувати лише дрібний гравій, який має у діаметрі не більше 3-5 мм. Також для цього найкраще підходять невеликі горщики. Якщо брати більшу посудину для великої рослини, то і розмір камінців повинен бути трохи більшим — 3-5 мм. Крім того, для посадки сукулентів можна використовувати реліктову гальку, придбати яку можна у будівельному магазині.
  • Грунтосуміш із перлітом. Перліт — це натуральний матеріал, який являє собою мінерал вулканічного походження. Він легкий, містить в складі багато корисних речовин, але з часом поступово руйнується, перетворюючись у порошок. Для приготування грунтосуміші для сукулентів потрібно взяти 2 частини універсальної землі для домашніх рослин та по одній частині перліту і піску великої фракції.
  • Торфʼяний грунт. Він найкраще підходить для великих сукулентів або ж для саджанців, які швидко ростуть. Для приготування вам потрібно взяти торфʼяний субстрат, додати у нього перліт та трохи керамзиту та цеоліту. Перевірити правильність пропорцій дуже легко. Для цього готовий субстрат потрібно стиснути в грудку. Якщо вона розсипалась після цього, то ви все додали правильно. Якщо ж ні — то потрібно додати більше пористих елементів.

сукуленти, посадка сукулентів, який грунт підходить для сукулентів, як приготувати грунт для сукулентів самостійно

  • Кокосовий субстрат. Лушпиння кокоса чудово підходить сукулентам. Воно продається у сухому вигляді, але перед приготуванням грунтосуміші потребує замочування. Кокосове лушпиння бажано поєднувати із гравієм, піском, керамзитом, бо у чистому вигляді воно може негативно впливати на ріст сукулентів.
Інші статті
  • Природні ліки з алое
    Розкажемо, які природні ліки з алое можна зробити в домашніх умовах? Розглянемо, яке саме алое слід використовувати для домашніх рецептів, як доглядати за шкірою обличчя з використанням алое, а також, як доглядати за тілом та волоссям, використовуючи алое.
  • Малино-полуниця: що це таке та як вирощувати цікавинку?
    Розглянемо, що таке малино-полуниця та як її вирощувати. Розкажемо, як виглядає малино-полуниця та в чому її перевага, як посадити малино-полуницю, а також, як правильно доглядати за малино-полуницею.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner