Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4457 відгуків
Вільна дата відправки: 08.11.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Особливості осінньої обрізки смородини

Особливості осінньої обрізки смородини

Осінь — це чудовий час для того, щоб провести обрізку смородини, як чорної, так і червоної. Дана процедура покращить урожайність та оздоровить кущ. Обрізка сама по собі є доволі простою, проте необхідно знати певні нюанси, щоб провести її правильно та не нашкодити рослинам.

Коли та як найкраще проводити обрізку чорної смородини?

Зазвичай обрізку смородини рекомендують робити у кінці вересня. Але якщо осінь видалась тепла та суха, то процедуру можна провести і в жовтні чи листопаді. Обовʼязкова умова — це те, що з кущів вже повинно опасти листя та припинитись сокорух. Для роботи слід використовувати гострий секатор, а для особливо товстих гілок — кущоріз. Починати обрізку потрібно з очищення пристовбурового кола від порослі. Після цього варто видалити усі старі та сухі гілки. Вони зазвичай бурого кольору та мають на поверхні чимало лишайників.

смородина, обрізка смородини, осіння обрізка смородини, коли проводити обрізку смородини

Якщо у куща є гілки, які майже горизонтально лежать на землі, то їх теж можна видалити. Крім того, ви можете присипати їх землею, щоб вони укоренились, а на наступний рік відокремити їх та посадити.

Наступним етапом є проріджування середини куща. Воно потрібне для того, щоб ягоди, якій ростуть на внутрішній частині смородини, змогли отримувати достатньо сонячного світла. Також потрібно приблизно на 5-7 см вкоротити річні прирости.

Обрізка молодого куща та старого куща: відмінності

Однорічний саджанець, який має зазвичай 2-4 гілки, обрізають так, щоб на кожній залишилось по 1 або 2 пари розвинених бруньок. Якщо саджанцю уже 2 роки, то його обрізають, залишаючи 3-4 найміцніші пагони, які ростуть від кореня. Також вкоротити потрібно не повністю дозрілі верхні частини пагонів. Наступні роки схема схожа і залишати рекомендовано по 2-4 гілки, що зростають від кореня. При цьому так само потрібно видаляти дрібну поросль і розріджувати середину.

Старі кущі смородини теж потребують особливої обрізки, яку називають омолоджуючою. У чорної смородини у більшості випадків ця необхідність настає приблизно на 8 рік, а у червоної аж на 15 рік. При цьому варто памʼятати, що безкінечно омолоджувати кущі не вийде. Як правило, чорну смородину потрібно замінити новими кущами через 12 років, а червону — через 18.

смородина, обрізка смородини, осіння обрізка смородини, коли проводити обрізку смородини

Зазвичай при омолодженні кущів застосовується так звана поетапна обрізка, яка триває 2-3 роки. Вона передбачає, що кожного року вам потрібно видаляти третину гілочок. Починати варто із сухих та пошкоджених та поступово переходити до тих, які неправильно ростуть. Таким чином за кілька років вам вдасться практично повністю омолодити кущ. Якщо ж смородина вже дуже стара або постраждала внаслідок хвороби чи шкідників, то можна зробити так звану кардинальну обрізку. В такій ситуації потрібно зрізати всі гілки практично під корінь. Після цього їх рекомендовано замульчувати соломою чи іншим подібним матеріалом, щоб рослина не вимерзла узимку. Коли прийде весна, то кущ також варто обробити Фітоспорином чи іншим протигрибковим препаратом та підживити органічним добривом.

Особливості обрізки червоної смородини

Червона смородина відрізняється від чорної смородини не лише кольором ягід, але й особливостями росту куща. Вона росте повільніше, має менше пагонів та порослі. Саме тому червону смородину можна навіть обрізати не щороку, а лише за потреби. Також при обрізці цього виду смородини слід памʼятати, що у неї кетяг із ягодами формується на букетних та укорочених річних приростах, тому верхівки видаляти не варто. При посадці, як і у випадку з чорною смородиною, залишається 2-3 бруньки. Надалі проводиться тільки санітарна обрізка, і при необхідності проріджування. При цьому памʼятайте, завжди потрібно залишати скільки молодих пагонів, скільки ви плануєте видалити гілок на наступний рік. Також, якщо ви помітили пагін, який до осені не визрів, то його теж сміливо можете видаляти.

смородина, обрізка смородини, осіння обрізка смородини, коли проводити обрізку смородини

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner