Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4508 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Для чого та як саме потрібно прикопувати саджанці восени ?

Для чого та як саме потрібно прикопувати саджанці восени ?

Друга половина осені — ідеальний час для того, щоб підготувати свій сад та город до зими. Одна із популярних процедур — це прикопування саджанців. Вона допомагає зберегти молоді дерева та кущі до весни та захистити їх від впливу морозу та холоду.

саджанці, саджанці восени, прикопування саджанців, для чого та як прикопувати саджанці

Що таке прикопування саджанців та для чого воно проводиться?

Молоді саджанці дерев та кущів дуже часто садять восени. Як правило, якщо зробити це заздалегідь, поки на вулиці ще досить тепло, то вони без проблем приймуться та перезимують. Проте ситуація стає дещо іншою, коли мова йде про пізню осінь. В такому випадку висаджувати саджанці ризиковано, адже вони можуть не пережити зиму. Це особливо небезпечно, якщо у саджанця слабо розвинута коренева система або мало гілочок.

Якщо ж ви вже встигли купити саджанці, але передумали їх висаджувати, то постає питання: а як саме зберегти їх до зими? Саме для цього існує прикопування, під час якого саджанці поміщають в попередньо викопані траншеї та покривають шаром землі, яка захищає їх від негативних погодних умов. Дуже важливо зробити прикопування правильно, так, щоб рослини не вкоренились, але добре перезимували та були готові до висадки навесні.

саджанці, саджанці восени, прикопування саджанців, для чого та як прикопувати саджанці

Коли та де саме найкраще проводити прикопування саджанців?

Прикопування слід проводити пізньої осені — приблизно у другій половині жовтня або у листопаді. При цьому важливо зробити це до того, як земля замерзла, але й не занадто рано, щоб під впливом тепла саджанці не встигли вкоренитись. Вибір місця дуже важливий. Наприклад, не можна розташовувати його біля компостних куп або куп гною, бо вони привабалюють гризунів, які в свою чергу можуть знищити саджанці. Також рекомендовано викопувати траншею на узвишші, адже в низині може збиратись вода. Гарним варіантом буде місце, де влітку були грядки. Тут легко копати і пухка земля, до того ж, грядки рідко садять в заглибленні. Крім того, можна розмістити траншею приблизно там, де ви плануєте навесні посадити саджанці, що дуже зручно.

Не варто робити прикопування у теплиці. Справа в тому, що взимку тут можливі різкі перепади температури, коли вночі мороз, а вдень досить тепло. Це може призвести до розтріскування кори.

саджанці, саджанці восени, прикопування саджанців, для чого та як прикопувати саджанці

Як прикопати саджанець?

Для початку потрібно викопати саму траншею. Вона повинна відповідати розміру кореневої системи саджанця. Її орієнтовна глибина складає 40-50 см, але може бути й більшою, особливо для щеплених саджанців. Ширина прикопу — мінімум 30 см на один саджанець. Дуже важливо, щоб північна сторона ями була рівною, а південна — під кутом 40-45 градусів до горизонту. Якщо ви прикопуєте в траншеї відразу кілька саджанців, то памʼятайте, що їх довжина повинна бути приблизно однаковою. Також рекомендована відстань між саджанцями становить близько 25 см. Ще по 30 см бажано залишити від кожної стінки. У випадку коли грунт глинистий та важкий, то на одно ями можна викласти гравій або керамзит.

Перед прикопуванням саджанці потрібно підготувати. Якщо у них не опали листя, то їх варто видалити секатором на відстані 1-2 мм від стебла. Корені слід замочити на кілька годин у розчині марганцівки для знезараження.

саджанці, саджанці восени, прикопування саджанців, для чого та як прикопувати саджанці

Підготовлені саджанці вкладають так, щоб стовбур лежав на похилій південній стороні, а корінь щоб був спрямований на північ. Після цього присипте їх землею, вона повинна бути пухкою і легкою. Особливу увагу приділіть кореням, на них насипте зверху кілька шарів грунту та полийте водою. В кінці процедури майже увесь саджанець повинен бути вкритим землею, виняток становить тільки верхівка. Більше нічого робити не потрібно: ні накривати хвойними гілками, ні плівкою. Але багато спеціалістів рекомендують розставити по периметру пастки для гризунів, які захистять саджанці від зайців та інших ймовірних шкідників.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner