Продавець Кліома Сервіс™ - розплідник ягідних рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4507 відгуків
Вільна дата відправки: 17.12.2024 Встигніть замовити!Каталог
+380 (44) 334-40-25
+380 (98) 955-35-36
+380 (50) 168-14-08
+380 (63) 925-23-45
вул. Шкільна (Офіс), Забрати замовлення можна лише на розсаднику с. Борохів (мітка на карті "Розсадник Кліома Сервіс")", Ківерці, Україна
Кліома Сервіс™
Залишити відгук

Деревна зола у якості осіннього добрива. Як правильно використовувати?

Деревна зола у якості осіннього добрива. Як правильно використовувати?

Зола або попіл — це продукт згоряння різноманітних натуральних речовин, який широко використовується у якості органічного добрива. Зокрема, досить часто цей вид добрив застосовують восени. У цей час господарі вносять різноманітні добрива, щоб земля змогла відновитись перед зимою, а рослини набратись сил. Зола теж належить до їхнього числа. Восени її використовують під перекопування городу, для підгодівлі винограду, ягідних та багатьох інших культур.

зола, підживлення рослин, підживлення рослин золою, зола у якості осіннього добрива

Норми внесення золи під перекопування городу

Після збору урожаю земля потребує відновлення балансу поживних речовин, тому до перекопування городу її часто удобрюють. Для цього використовують і золу. Після неї особливо добре ростуть на грядці капуста, томати, огірки, картопля, гарбузи.

Стандартно рекомендована доза золи становить 1 кг на 1 кв. м. Однак все залежить від особливостей грунту на конкретній ділянці. Наприклад, якщо земля дуже плодюча, то вказану кількість можна зменшити наполовину. У протилежному випадку, коли йдеться про бідні піщані чи суглинисті грунти, то золи можна брати більше — 1, 5-2 кг на 1 кв. м. Перевищувати вказане дозування без потреби не варто. Справа в тому, що занадто велика кількість золи може шкодити різноманітним корисним мікроорганізмами, які живуть у грунті, наприклад, дощовим червʼякам.

зола, підживлення рослин, підживлення рослин золою, зола у якості осіннього добрива

Підгодівля винограду, полуниці та інших культур золою восени

Підживлення золою восени дуже корисне для винограду. Проводити його рекомендовано відразу після того, як ви зібрали урожай. Рекомендована схема виглядає наступним чином: під кущ влити 4 відра води, потім розвести у ще одному відрі води стакан золи і теж вилити цей розчин під корінь.

Восени корисно підгодовувати золою і полуниці. Під час цієї процедури під кожен кущик рекомендовано всипати по пів стакана даної речовини. Завдяки підгодівлі золою полуниця отримує всі необхідні їй речовини, щоб успішно перезимувати та порадувати на наступний рік гарним урожаєм.

зола, підживлення рослин, підживлення рослин золою, зола у якості осіннього добрива

Підживлення золою проводиться і для плодових дерев. Особливо воно корисне для вишні і сливи. Для цих дерев підживлення золою роблять раз в три роки. Для цього навколо стовбура потрібно викопати канавку, всипати туди близько 100 г золи та засипати землею.

Особливості підживлення золою

Якщо ви вирішили використати золу у якості добрива, вам варто памʼятати про деякі важливі моменти.

  • Для удобрення використовується виключно зола, отримана від спалювання листя, соломи, бадилля та інших натуральних матеріалів. Ні в якому разі не можна брати попіл, що утворився в результаті спалювання сміття. Така зола немає ніякої користі і при цьому може бути небезпечною, оскільки може містити важкі метали та різноманітні хімікати.
  • Золу перед внесенням рекомендовано максимально подрібнити та пересіяти. Це потрібно для того, щоб корисні речовини засвоїлись якомога краще.
  • Не можна вносити одночасно золу та азотні добрива, такі, наприклад, як гній чи сечовина. Це може призвести до хімічної реакції, під час якої виділяється аміак. Саме тому між підживленнями вказаними речовинами потрібно витримувати інтервал у 3-4 тижні.
  • Зола не підходить для підживлення культур, які ростуть на кислих грунтах. Мова про лохину, азалію, чорницю, рододендрон та ін.
  • Також не варто використовувати золу на землі із лужною реакцією, бо це може стати причиною поганого проростання насіння.

зола, підживлення рослин, підживлення рослин золою, зола у якості осіннього добрива

Зола — це дешеве та доступне добриво, яка не псується та може зберігатись скільки завгодно. Воно чудово підходить для підживлення не тільки в осінній час, але й протягом усього року. Переглянути наш каталог добрив для рослин.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner