Підзимовий посів квітів. Що потрібно знайти?
Пізно восени у садівників та городників уже не так багато роботи, адже активний сезон підходить до кінця. Проте саме зараз можна зайнятись посівом культур під зиму. Зокрема, у цей період можна висівати не тільки багаторічні, але й в однорічні квіти.
Переваги та недоліки підзимового посіву квітів
Посів квітів на зиму для когось може виглядати не надто розумним рішенням. Проте насправді у такого підходу є чимало переваг:
- покращується стійкість рослин перед хворобами, шкідниками, весняними заморозками;
- економія часу та місця, адже навесні вам не доведеться займатись розсадою;
- квіти, посіяні під зиму, навесні зацвітають значно раніше;
- підзимий посів забезпечує повністю природну, але таку необхідну для багаторічників стратифікацію насіннєвого матеріалу.
Сіяти на зиму особливо вигідно у тому випадку, якщо у вашого насіння закінчується термін придатності. Таким чином, якщо посіви не зійдуть, ви встигнете придбати та посадити новий матеріал.
Звичайно, не обійшлось і без мінусів. Головний недолік полягає у тому, що якщо погода буде нестабільною, і сильні морози змінюватиме відлига, то такі посіви можуть загинути. Це особливо небезпечно, якщо було неправильно обрано термін для посіву. Тому, якщо ви не готові ризикувати, то можете висіяти лише частину матеріалу, а решу посадити навесні.
Коли слід здійснювати підзимий посів квітів?
Правильно підібраний термін для підзимового посіву — це головна запорука його успіху. Точну дати назвати неможливо, адже все залежить від від кліматичних особливостей конкретного регіону, а також від погодних умов. Спеціалісти радять здійснювати посів, коли на вулиці уже стабільно холодно, але ще немає мінусової температури. Зазвичай цей період починається у другій половині жовтня та триває до середини листопада. Проте існує і інша думка, згідно якої посіяти насіння слід до того, як випаде сніг. Тобто садити його можна і у частково промерзлу землю. Проте у цьому випадку важливо після посіву засипати насіння непромерзлим грунтом, який готують заздалегідь.
Які квіти можна сіяти на зиму?
Підзимий посів підходить для багатьох видів квітів. Серед однорічників це:
- айстра однорічна;
- алісум морський;
- годеція;
- космея;
- календула;
- флокс та ін.
Що стосується багаторічників, які можна висівати перед холодами, то їх вибір теж доволі великий:
- бадан;
- тирлич;
- айстра альпійська;
- дельфініум;
- гіпсофіла;
- лаванда та ін.
Особливості підзимового посіву квітів
Перш за все потрібно заздалегідь облаштувати грядку. Вона повинна бути у затишному, достатньо освітленому місці. Важливо, щоб грядка знаходилась на деякому узвишші, інакше насіння можуть змити опади. Крім того, чим вища грядка, тим краще вона прогріється навесні і тим швидше зʼявляться перші сходи. Оптимальна висота — близько 15-20 см. Також бажано по периметру грядки зробити бортики, які будуть слугувати додатковим захистом.
Грядку під підзимовий посів рекомендовано старанно перекопати. Під час цієї процедури ви можете внести перегній чи фосфорно-калійні добрива. Якщо ж земля занадто важка, то додайте у неї пісок. Особливу увагу також варто приділити видаленню бурʼянів та їх корінців, адже навесні вони зійдуть одночасно із квітами.
Для посіву насіння зробіть на грядці неглибокі борозенки. Насіння слід висівати без попереднього замочування, воно повинно бути сухе. Посів варто здійснювати у сухий погожий день. Кількість насінин повинна бути більша, ніж використовується зазвичай, на 25-30 %, бо деяка частина їх може загинути.
Поливати насіння після посіву не рекомендовано. Його потрібно засипати заздалегідь підготованим теплим сухим грунтом та зверху вкрити мульчею із лапника або опалого листя.
При підзимовому посіві квітів, варто враховувати також особливості конкретної культури. Наприклад, деякі квіти потрібно висівати одразу на постійне місце, а інші потребують пересадки. Крім того, важливу роль може відігравати склад та вологість грунту, додаткове підживлення та чимало інших моментів.
- Проаналізуємо, які секрети успішного вирощування гортензії. Розкажемо, коли найкращий час для посадки гортензії, які особливості осінньої посадки гортензії, а також, які основні правила догляду за гортензією.
- Розглянемо, які гербіциди є надійними рятівниками урожаю від бурʼянів. Розкажемо, які бувають види гербіцидів за певними критеріями, як правильно вибрати гербіцид, а також, які загальні рекомендації щодо застосування гербіцидів.